1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Informacje
  4. Wysyłanie paczek za granicę

Wysyłanie paczek za granicę

09/08/2017 19:16
Wysyłanie paczek za granicę

Nadal nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób można wysyłać paczki za granicę. Dlatego w niniejszym artykule zostanie zwrócona uwaga właśnie na tę możliwość. Wielu naszych rodaków wysyła regularnie przesyłki do Niemiec, dlatego ten kraj będzie konkretnym przykładem. Ukazane będą także konkretne rodzaje przesyłek z wyodrębnieniem dostępnych przedziałów gabarytowych.


Zacznij od początku, czyli wybierz odpowiedniego przewoźnika

Nie da się ukryć, że obecnie mamy coraz szerszy wachlarz możliwości, jeśli chodzi o firmy, które podejmują się przewiezienia Twojej paczki. Dlatego też podjęcie odpowiedniej decyzji nie jest proste. Pamiętaj jednak, że paczka do Niemiec powinna być wysłana za pomocą sprawdzonego przewoźnika, który ma dobre opinie i w pełni spełnia Twoje potrzeby. Oczywiście zwróć też uwagę na kwestię ekonomiczną. Kiedy będziesz pewien tych aspektów, nie wahaj się i zamów kuriera, który na pewno dostarczy przesyłkę w wyznaczone miejsce.


Rodzaje przesyłek a konkretna firma kurierska

Każda osoba, która kiedykolwiek wysyłała jakąś paczkę do Niemiec, wie, że nie jest to tani interes. Dlatego konieczne jest szukanie tanich i jednocześnie pewnych rozwiązań. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym można nawet znacznie zaoszczędzić. Jednym z częstszych wyborów konsumentów jest korzystanie z oferty pośrednika, np. Epaki. Wtedy też można korzystać z kilku konkretnych rodzajów przesyłek. Ich rodzaj zależny jest typowo od gabarytu oraz wagi wysyłanej przez ciebie przesyłki.


Typy przesyłek według wagi

  • paczki do 10 kg – kiedy waga pakunku nie przekracza 10 kg wysyłka może odbyć się za pośrednictwem usług kuriera firmy UPS. Wybór pada wtedy na właśnie tę firmę, gdyż przy pomocy Epaki staje się on niezwykle korzystny cenowo.
  • paczki do 31,5 kg – w przypadku cięższych przesyłek, niż 10 kg, ale nie przekraczających 31,5 kg, dobrym rozwiązaniem jest DPD Classic. Wśród korzyści jest na pewno cena, ale oprócz tego również szybkość dostarczenia (2-5 dni), co przecież jest bardzo ważne. Wielu klientów ceni sobie również możliwość darmowego ubezpieczenia paczki do 5000 zł. Wtedy też wyeliminowane jest ryzyko zniszczenia.
  • paczki do 50 kg (wielkogabarytowe) – wiele osób nie wie, w jaki sposób przesyłać przesyłki, które ważą blisko 50 kg. Nie da się ukryć, że szczególnie wtedy konieczna jest bardziej szczegółowa analiza, gdyż w przeciwnym razie można sporo przepłacić. Najczęściej polecany jest kurier z firmy GLS, który razem z Epaką kosztuje około 150 zł. Kiedy porówna się tę cenę z konkurencją, to jednoznacznie można przyznać, że nie jest ona zbyt wygórowana. Trzeba pamiętać, że tutaj również bardzo ważną kwestię odgrywa ubezpieczenie. Podobnie zresztą odpowiednie zabezpieczenie paczki. Co w przypadku wielkogabarytowych przesyłek często nie jest takie proste, dlatego przydatna jest porada przewoźnika.
Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)