1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Informacje
  4. Samochód do firmy - o czym należy pamiętać?

Samochód do firmy - o czym należy pamiętać?

03/08/2017 14:14
Samochód do firmy - o czym należy pamiętać?

Otworzyłeś własną działalność gospodarczą i zależy Ci na tym, aby zakupić dla siebie wysokiej klasy samochód służbowy? Niewątpliwie nie jest to najłatwiejsze zadanie, niemniej jednak, nie jest też szczególnie utrudnione. Przede wszystkim warto jest tutaj kierować się kilkoma ważnymi zasadami, dzięki którym będziesz w stanie zakupić najlepsze samochody osobowe, czy to dla Ciebie, czy może pracowników. 


Opcja leasingu

To obecnie jedna z najpopularniejszych form finansowania przedmiotów w działalności gospodarczej. W żadnym wypadku nie radzimy ignorować tego typu rozwiązania, bowiem jest jednym z najłatwiejszych do otrzymania. Niemniej jednak, problemy mogą mieć przedsiębiorcy, którzy dopiero co otworzyli firmę. Firmy leasingowe zazwyczaj wymagają potwierdzenia dochodów za ostatnie kilka miesięcy, jak również zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS oraz urzędzie skarbowym. To ważne, tym bardziej, że mówimy tutaj o niemałych kwotach i nowych samochodach. Wtedy oczywiste jest, że firmy leasingowe chcą się jak najlepiej zabezpieczyć. 


Kredyt samochodowy 

Jeśli chwilowo opcja leasingu jest dla Ciebie niedostępna, to kredyt samochodowy może okazać się doskonałym pomysłem. Tutaj jednak musisz wiedzieć, że będziesz go musiał najpewniej zaciągać na osobę prywatną, a zatem niestety odsetek i kosztów kredytu nie będziesz w stanie wliczać w koszty prowadzenia działalności, co pozwoliłoby na obniżenie podatków. 


Na co zwracać uwagę?

Jeśli kupujesz samochody nowe, to w zasadzie nie ma tutaj problemów, gdyż nie martwisz się tym, czy samochód nie jest powypadkowy, czy też w jakikolwiek sposób uszkodzony. Niemniej jednak, jeśli chodzi o auta używane, to zalecamy daleko idącą ostrożność. Najlepiej byłoby na kupowanie takiego samochodu wybrać się z mechanikiem, czy też osobą, która zna się na samochodach i będzie w stanie wychwycić ewentualne nieprawidłowości. 


Niestety, nie da się ukryć, że jeśli chodzi o polski rynek samochodów używanych, to jest on mocno obsadzony przez nieuczciwe komisy, które cofają liczniki i oszukują na rzekomej bez wypadkowości danego samochodu. Z tego powodu powinieneś decydować się na usługi wyłącznie sprawdzonych dostawców samochodów, którzy są jak najbardziej chwaleni przez swoich klientów i są w stanie zaoferować wszystko, co najlepsze pod względem nowego auta do firmy. 


Jak zatem widzisz, jest tutaj kilka możliwości finansowania, jak również pułapek, o których powinieneś pamiętać. 

Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)