1. OSTROWWLKP.INFO
 2. Wiadomości
 3. Informacje
 4. Najlepsze ubezpieczenie na życie? Z rankingu!

Najlepsze ubezpieczenie na życie? Z rankingu!

24/04/2017 20:20
Najlepsze ubezpieczenie na życie? Z rankingu!

Rynek ubezpieczeniowy jest obecnie niezwykle bogaty w oferty dotyczące polis na życie. Towarzystwa ubezpieczeniowe wdrażają nowe możliwości, szerszy zakres ochrony i udogodnienia dostosowane do zapotrzebowania klienta indywidualnego.


W tak dużej ilości ofert łatwo się pogubić. Szczególnie gdy zależy nam na najwyżej jakości ubezpieczenia. Większość z nas może jednak wspomóc się opiniami specjalistów i zaczerpnąć informacji z najnowszych rankingów, dzięki czemu dowiemy się które towarzystwa ubezpieczeniowe są aktualnie najlepiej notowane, jak również cieszą się największą liczbą klientów.


Co nowego w polisach na życie?

Większość z nas nie orientuje się w branży ubezpieczeniowej. Nie znamy najnowszych trendów na rynku ubezpieczeń a także nie wiemy czego właściwie powinniśmy oczekiwać względem ubezpieczyciela.

Produkty ubezpieczeniowe posiadają dzisiaj o wiele szerszy zakres ochrony. Decydując się na podstawową polisę na życie, możemy dopasować czas trwania umowy, częstotliwość płacenia składek, jak i ich wysokość. Możemy również ustalić czy chcemy część składek inwestować, dzięki czemu suma naszego ubezpieczenia może dodatkowo zwiększyć się wraz z upływem czasu.


Dowolne rozszerzenia umowy podstawowej mają charakter niezwykle elastyczny. Samodzielnie ustalamy jaki rodzaj ochrony nas najbardziej interesuje, dobieramy ofertę według własnych możliwości i możemy ją odpowiednio zmodyfikować.


Towarzystwa ubezpieczeniowe stawiają na proste rozwiązania, które mają pomóc nam w samodzielnym wyborze. Tworzone i ciągle ulepszane są kalkulatory ubezpieczeń, aktualizowane są rankingi, jak również porównywarki ubezpieczeniowe, dzięki którym mamy zdobyć cenne informacje dotyczące konkretnego produktu.


Dzięki tym narzędziom możemy wybrać odpowiednią ofertę. Dużym powodzeniem cieszy się kalkulator ubezpieczeń na życie na www.rankingubezpieczennazycie.pl który rozwiązuje problem niejasności wszelkich płatności, wysokości składek, sumy ubezpieczenia.


Towarzystwa ubezpieczeniowe – które wybrać?

Rok 2017 należy zdecydowanie do TU MetLife, które w ostatnim czasie było najczęściej wybierają firmą ubezpieczeniową. Ich polisa Gwarantowana Ochrona to produkt, który zdobył największą liczbę punktów wśród klientów. Drugie miejsce zajęła grupa ubezpieczeniowa Nationale Nederlanden, która również ma solidną pozycję na polskim rynku. Trzecie miejsce zajęła gruba Prudential z produktem Komfort Życia, który posiada aż 7 możliwości rozszerzeń umowy podstawowej.


Do często wybieranych towarzystw ubezpieczeniowych, które zostały docenione w 2017 roku należą również grupa AXA, Allianz, Aviva, Aegon, Warta czy Generali. Tym TU zaufało wielu Polaków, którzy wysoko ocenili jakość oraz elastyczność oferowanych ubezpieczeń. Zadowolenie dotychczasowych klientów przekłada się na skalę zainteresowania produktem danej firmy. Przyznawane punkty dotyczą kilku kategorii a należą do nich:

 • możliwość zawieszenia składki,
 • indeksacja składki,
 • część inwestycyjna składki,
 • wiek minimalny i maksymalny osoby ubezpieczonej,
 • okres ubezpieczenia,
 • możliwość samodzielnego zarządzania polisą,
 • rodzaje oraz ilość umów dodatkowych,
 • wysokość sumy ubezpieczenia.

Na te czynniki Polacy w ostatnim czasie najczęściej zwracali uwagę przy wyborze polisy na życie. Stąd właśnie tak duży nacisk grup ubezpieczeniowych na rozwijanie tych cech swoich produktów, aby sprostować oczekiwaniom nowych klientów.


Jak wybrać najlepszą ofertę?

Warto podejść do tematu ubezpieczenia na życie bardzo solidnie – jest to decyzja, która łączy nas z ubezpieczycielem na dłuższy okres czasu, ponadto wpływa na nasz miesięczny budżet. Ochrona, którą otrzymujemy po zakupieniu ubezpieczenia, jest niezwykle istotna – warto by była dopasowana do naszego trybu życia, możliwości a także zagrożeń, które jesteśmy w stanie sami przewidzieć.


Powinniśmy również przeanalizować nasze możliwości finansowe, które pozwolą nam ustalić, jak wysokie środki jesteśmy w stanie przeznaczyć na opłacanie składek. W tym celu możemy posłużyć się narzędziami, które przygotowały dla nas towarzystwa ubezpieczeniowe. Pośpiech nie wpływa korzystnie na nasze zadowolenie jako klienta. Dlatego dobrze jest poświęcić chwilę na podjęcie najlepszej decyzji.

Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)