1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Wielkie ściganie wraca do Ostrowa!

Wielkie ściganie wraca do Ostrowa!

20/04/2017 20:45
Wielkie ściganie wraca do Ostrowa!

I to pod dwiema postaciami. Już w najbliższą niedzielę na ostrowski stadion powraca ligowy żużel, a w czerwcu tego roku mieszkańcy miasta będą mogli emocjonować się zawodami na najwyższym światowym poziomie – zmierzą się tu bowiem reprezentacje Polski i Rosji. Wraz z miastem zawody zorganizuje firma One Sport oraz Towarzystwo Żużlowe Ostrovia.


W tym roku do Ostrowa wraca ligowy żużel. Pierwszy mecz odbędzie się już w najbliższą niedzielę, kiedy to TŻ Ostrovia zmierzy się z zespołem KSM Krosno. Ostrów, to jednak nie tylko żużel ligowy, ale wydarzenia sportowe na najwyższym poziomie z udziałem najlepszych zawodników na świecie.

- Mam ogromną przyjemność ogłosić, że 14 czerwca tego roku, na ostrowskim torze, rozegrany zostanie mecz żużlowych reprezentacji Rosji i Polski. To ogromne wyróżnienie i sportowe święto dla naszego miasta. Ostrów Wielkopolski i jego mieszkańcy zasługują na żużel na najwyższym poziomie, a taki poziom zapewnia żużlowa reprezentacja Polski – mówiła dziś, podczas specjalnej konferencji zorganizowanej na Stadionie Miejskim, Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Prezydent miasta podkreśliła także doskonałą, dotychczasową współpracę pomiędzy miastem a toruńską firmą One Sport.


- To dla mnie ogromna radość, że znów możemy współpracować z firmą One Sport. Nasze wspólne przedsięwzięcia, jak finał SEC i Speedway Best Pairs, okazały się ogromnym sukcesem organizacyjnym i przyciągnęły na ostrowski stadion tysiące kibiców. Doskonałą wiadomością jest, że w przygotowanie turnieju zaangażowało się Towarzystwo Żużlowe Ostrovia, które również ma za sobą organizację znakomitych zawodów, jak choćby rozegrane przed kilkoma dniami pożegnanie Petera Karlssona. Myślę, że w takim składzie organizacyjnym mecz polskiej reprezentacji będzie rewelacyjną imprezą sportową z niesamowitą oprawą i wielkimi emocjami – mówiła Beata Klimek.


- Bycie współorganizatorem meczu reprezentacji Polski to zaszczyt, ale i duże wyzwanie dla naszego klubu. Nasz team zorganizował już trzy duże turnieje, jednak po raz pierwszy mamy szansę współpracy z firma One Sport. Da to nam możliwość na nabranie doświadczenia przy organizacji zawodów na poziomie reprezentacyjnym – stwierdził Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia, który poinformował także, że podczas rozgrywania meczu Polska – Rosja odbędzie się memoriał upamiętniający ostrowskiego żużlowca Rifa Saitgarijewa.


O znakomitej współpracy z miastem wspominał Karol Lejman, prezes zarządu One Sport. Toruńska firma zorganizuje w Ostrowie już trzecie zawody, a od tego roku zajęła się stroną marketingową reprezentacji Polski.


- Dziękujemy miastu za wsparcie, za to, że nasza współpraca zawsze przebiega bezproblemowo. Z naszej strony miasto otrzymuje znakomity produkt, który promuje je w kraju i poza jego granicami, a mieszkańcom wspaniałe emocje sportowe. Wierzymy, że to początek trójstronnej współpracy – z miastem i klubem, która będzie kontynuowana przez kolejne lata. Traktujemy Ostrów jak drugi dom – zapewniał prezes One Sport.


Turniej poświęcony zostanie Vitalijowi Biełousowowi, na rehabilitację którego zbierane będą pieniądze na stadionie przez wolontariuszy fundacji DW#43.


Mecze żużlowej reprezentacji Polski w naszym mieście stały się już swego rodzaju tradycją. Po rocznej przerwie najlepszy żużlowy zespół świata wraca do Ostrowa.


- Dla obu drużyn będzie to ostatni sprawdzian przed lipcowym Drużynowym Pucharem Świata w Lesznie, gdzie reprezentacja Polski będzie broniła złotego medalu, wywalczonego przed rokiem. Na torze w Ostrowie zobaczymy najlepszych polskich żużlowców, którzy zaliczają się do światowej czołówki. W poprzednich latach w Ostrowie odbyły się już mecze żużlowej reprezentacji Polski z Rosją, Australią i Danią. Każde ze spotkań cieszyło się dużym zainteresowaniem ostrowskiej publiczności. Wierzę, że nie inaczej będzie tym razem – wspominał Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.


Ostrowskie zawody transmitować będzie stacja Eleven Sport.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim