1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Bardzo ważny mecz Ostrovii. Gomólski zastąpi Borodulina

Bardzo ważny mecz Ostrovii. Gomólski zastąpi Borodulina

02/06/2012 15:08  |  Hubert Błaszczyk
Bardzo ważny mecz Ostrovii. Gomólski zastąpi Borodulina
fot. Tomasz Kordys

Po dwóch porażkach z ekipą Lechmy Startu Gniezno mocno skomplikowała się sytuacja Żużlowego Klubu Sportowego Ostrovia. Ostrowianie, aby dalej marzyć o awansie do fazy play-off muszą bezwzględnie pokonać Lubelski Węgiel KMŻ Lublin. Nie będzie to jednak łatwe, bo sytuację zespołu Michała Widery dość mocno komplikują kontuzje.


Pierwsze starcie obu ekip w Lublinie nie doszło do skutku. Po jednym biegu sędzia przerwał zawody z powodu opadów deszczu, dlatego też rewanż odbędzie się tydzień po spotkaniu w Ostrowie Wielkopolskim.


Od terminu pierwszego pojedynku obu zespołów wiele się zmieniło. W ekipie przyjezdnych trenera Grzegorza Dzikowskiego po pierwszych niepowodzeniach zastąpił Marian Wardzała. Debiut tego trenera wypadł nadwyraz okazale, bo lubelskie "Koziołki" rozgromiły Lokomotiv Daugavpils. W Ostrowie mecz na pewno nie będzie tak jednostronny, bowiem na wyjazdach na niezłym poziomie punktują tylko Dawid StachyraRobert Miśkowiak. Nie inaczej powinno być w niedziele.


Z kolei ekipę Ostrovii trapią kontuzję. W poniedziałek przed dwoma tygodniami urazu kostki nabawił się Rory Schlein. Później upadek na młodzieżowych zawodach zaliczył Marcin Nowak, a w czwartek ponownie z nawierzchnią toru zapoznał się Władimir Borodulin, który będzie musiał pauzować przez tydzień. Rosjanina w awizowanym składzie ma zastąpić Adrian Gomólski. Wychowanek Startu Gniezno nie zachwycił swoją jazdą w IMP, ale na sobotnim treningu prezentował się już bardzo dobrze.


Awizowane składy:
Lubelski Węgiel KMŻ Lublin
1. Robert Miśkowiak
2. Paweł Miesiąc
3. Daniel Jeleniewski
4. Cameron Woodward
5. Dawid Stachyra
6. Mateusz Łukaszewski


Żużlowy Klub Sportowy Ostrovia
9. Denis Gizatullin
10. Władimir Borodulin
11. Mariusz Staszewski
12. Ronnie Jamroży
13. Peter Karlsson
14. Paweł Urbański


Sędzia: A.Kuśmierz+T.Fiałkowski
Początek niedzielnego meczu o godz. 16:00.


Ceny biletów:
Bilet na trybunę główną: 35 złotych
Bilet normalny: 25 złotych
Bilet ulgowy: 15 złotych
Kasa nr 1 w dniu zawodów czynna od godziny 12.00.