1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Informacje
  4. Wypadek w warsztacie samochodowym? Wbrew pozorom może się zdarzyć

Wypadek w warsztacie samochodowym? Wbrew pozorom może się zdarzyć

10/04/2017 20:05
Wypadek w warsztacie samochodowym? Wbrew pozorom może się zdarzyć

Wyobraź sobie, że jesteś klientem serwisu samochodowego i jesteś zmuszony oddać swój pojazd pod skrzydła mechanika, który wydaje Ci się doświadczonym specjalistom od naprawiania pojazdów. Ale w trakcie przeprowadzania naprawy dochodzi do powstania zniszczeń, których usunięcie będzie kogoś drogo kosztować. Nie jesteś z tego faktu zadowolony, prawda?


A teraz postaw się na miejscu właściciela warsztatu samochodowego, który dopuścił się popełnienia błędu lub winowajcą był jeden z jego pracowników. To właśnie w jego gestii leży pokrycie kosztów usunięcia powstałych zniszczeń i w żadnym wypadku nie ma prawa obciążać nimi swojego klienta. Nie dość, że jest zmuszony pokryć straty z własnej kieszeni to dodatkowo będzie musiał liczyć się z pogorszeniem opinii o prowadzonym przez niego warsztacie i odwróceniem się od serwisu kolejnych potencjalnych klientów.


Jak zmniejszyć skalę zniszczeń?

 

Nie można mieć pretensji do osoby, która dopuściła się błędu. Nawet najlepszym zdarzają się wpadki. Niektóre z uszkodzeń powstają z ręki niedoświadczonych uczniów szkół zawodowych i technicznych, którzy w warsztatach odbywają swoje letnie praktyki. Nie ma się więc czemu dziwić, że brak wiedzy i doświadczenia doprowadza do fatalnych w skutkach sytuacji. Ale każdy z nas kiedyś się uczył i przecież nikt nie urodził się geniuszem.


Jedyne co może zrobić właściciel warsztatu samochodowego to wykupić dedykowane jego przedsiębiorstwu korzystne ubezpieczenie. Do jednych z najpopularniejszych należy Insurance Factory, które wyciągnęło z tarapatów już niejeden warsztat. Ogromną zaletą wspomnianego ubezpieczenia jest brak zbędnych pytań ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Chodzi tu przede wszystkim o brak konieczności tłumaczenia się z zaistniałego wydarzenia, przedstawiania okoliczności jego zajścia czy wskazywania winowajcy.


Dbaj o swoich klientów

 

Bierz pod uwagę, że każdy niezadowolony klient wpływa na reputację Twojego warsztatu. Musisz więc zrobić wszystko co w Twojej mocy, aby praktycznie każda korzystająca z Twoich usług osoba opuszczała Twój serwis zadowolona.


Dbając o interesy klientów nie zapominaj o swoich własnych. Z założenia prowadzony biznes ma przynosić Ci zyski, a nie straty. Zadbaj więc o ubezpieczenie, które pokryje ewentualne koszty usunięcia powstałych strat, dzięki czemu nie będziesz musiał wypłacać klientowi odszkodowania z własnej kieszeni.

Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)