1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Informacje
  4. Sprzęt do biura startującej firmy - skąd wziąć najtaniej?

Sprzęt do biura startującej firmy - skąd wziąć najtaniej?

10/03/2017 12:30
Sprzęt do biura startującej firmy - skąd wziąć najtaniej?

Startujące firmy na pewni nie mają najłatwiej, ponieważ często muszą się liczyć z wielkimi kosztami, które pojawiają się na samym początku prowadzenia działalności. Oczywiście nie w każdym przypadku taka sytuacja występuje, jednakże my dzisiaj weźmiemy pod lupę te działalności, które dopiero zaczynają swoją biznesową drogę i nie mają zbyt dużych środków na starcie. Przede wszystkim skupimy się tutaj na pozyskaniu sprzętu biurowego. Jest on w wielu przypadkach niezbędny i jak najbardziej warto jest sprawdzić, jak kupić go taniej. 


Czy zakup to jedyne rozwiązanie? 

Wiele osób, które zaczyna prowadzić działalność rozważa jedynie możliwość zakupu nowego sprzętu biurowego. Niemniej jednak, jest on naprawdę drogi, bowiem nawet dobra drukarka laserowa, to wydatek około 1000 zł. Do tego przecież przyda się nam komputer, jakieś biurka i meble. Jeśli zaś chodzi o drukowanie, to najlepszym rozwiązaniem w wielu przypadkach będzie wybór porządnej kserokopiarki, która będzie w stanie obsługiwać naprawdę spore ilości dokumentów. Niestety koszty takowej, to nawet kilka tysięcy złotych, co już może być poważnym zagrożeniem dla budżetu początkującego przedsiębiorcy. 


Możliwości dzierżawy

Jeśli chodzi o drukarki i kserokopiarki, to bardzo dobrym pomysłem będzie skorzystanie z oferty dzierżawy, takiej, którą oferuje choćby http://www.ksero-contakt.pl/. W ten sposób można bez większych problemów pozwolić sobie na zakup lepszego sprzętu i spłacać go w ramach miesięcznych rat za udostępnienie. Dodatkowym plusem jest fakt, że w cenę przeważnie jest wliczony również serwis urządzenia, jak i wymiana tonerów. Dzięki temu nie musisz przejmować się sytuacją, kiedy to ksero się zepsuje, ponieważ wystarczy jeden telefon do firmy, która udostępniła Ci urządzenie, aby przyjechali specjaliści i poradzili sobie z usterką.


Co więcej, raty z dzierżawy można sobie bez większych problemów wliczyć w koszty prowadzenia działalności, co dodatkowo obniży podatki wpłacane do Urzędu Skarbowego. Jednakże największą zaletą jest fakt, że nie musisz wydawać zbyt dużych kwot na to, aby nabyć wysokiej jakości sprzęt, który codziennie będzie pomagał Ci w drukowaniu najważniejszych dokumentów księgowych, czy dla klientów. Z pewnością jest to pomysł godny przemyślenia, bo pozwoli zaoszczędzić sporo środków na samym początku działalności. 

Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)