1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Informacje
  4. Komunikaty
  5. Nagrywanie ekstremalnych wyczynów

Nagrywanie ekstremalnych wyczynów

23/09/2016 17:47
Nagrywanie ekstremalnych wyczynów

Wspinaczka, wakeboarding, skoki spadochronowe, jazda na motocyklu po krętych szosach – wszystkie te aktywności są niezwykle inspirujące, stanowią wyzwanie i świetną przygodę godną jakiegoś wyjątkowego upamiętnienia.Klasyczna fotografia aparatem cyfrowym w tych sytuacjach zupełnie się nie sprawdza – wielu miłośników sportów ekstremalnych szuka sposobu na utrwalenie wspomnień. Nagrywanie ekstremalnych wyczynów staje się kolejną pasją wielu osób, które same zajmują się uprawianiem sportów ekstremalnych oraz ich przyjaciół. Niezbędnym wyposażeniem każdego, kto chciałby rejestrować spływ po górskiej rzece albo skoki na spadochronie jest odpowiednia kamera sportowa. Jak ją wybrać i na co zwrócić uwagę?


Kamery sportowe to zróżnicowana grupa urządzeń – różnią się sposobem mocowania, konstrukcją obudowy, czy parametrami technicznymi. Jeśli uprawiane sporty wiążą się z ryzykiem zachlapania lub zalania urządzenia, najlepszym wyborem będzie model wodoszczelny. W pozostałych przypadkach koniecznie należy zwrócić uwagę na solidną obudowę, która będzie odporna w przynajmniej lekkim stopniu na wilgoć oraz bardzo odporna na wstrząsy. Kluczowym znaczeniem przy wyborze kamery sportowej jest także sposób jej mocowania – należy dobrać go w zależności od uprawianej dyscypliny. W sprzedaży można znaleźć modele mocowane na kasku, na okularach, na kierownicy, na karoserii samochodu albo na plecaku. By nagrywanie ekstremalnych wyczynów było faktycznie zjawiskowe, warto sięgnąć po kamery pracujące z jak najwyższą rozdzielczością i dużą ilością klatek na sekundę. Przydatną funkcją w kamerze sportowej jest również możliwość robienia zdjęć, moduł GPS i obsługa Wi-Fi.


Kamera sportowa to niewielkie urządzenie, które potrafi odmienić uprawianie sportów ekstremalnych. Coś, co do tej pory pozostawało wspomnieniem, utrwalonym być może za pomocą smartfona, staje się nagraniem w wysokiej jakości, które można udostępnić znajomym lub wszystkim użytkownikom Internetu. Dzięki temu uprawianie sportów ekstremalnych staje się jeszcze bardziej pasjonujące – swoją pasją i wyczynami można podzielić się ze światem, a nawet czasami na tym zarobić. Wiele osób prowadzi popularne strony w sieci, blogi i kanały na YouTube, gdzie zamieszcza nagrania i ciekawe informacje praktyczne.


Z punktu widzenia przeciętnego użytkownika, kamera sportowa powinna być możliwie jak najbardziej wielofunkcyjna. W sprzedaży są dostępne modele wyposażone w kilka typów mocowań – jeśli jeździsz na motorze, wspinasz się, a nawet skaczesz na spadochronie jedna kamera sprawdzi się w tych wszystkich sytuacjach. To oczywiście rozwiązanie nieco droższe od kamery wyposażonej w jeden typ mocowania, ale i tak bardziej opłacalne od zakupu kilku oddzielnych kamer do zaczepienia na kasku czy na plecaku. Wodoodporność kamery sportowej przydaje się wbrew pozorom nie tylko przy sportach wodnych. Mocny, ulewny deszcz może nas zaskoczyć wszędzie, a wówczas zwykła kamerka sportowa może ulec uszkodzeniu, jeśli jej nie schowamy. Alternatywą dla kamery w niezwykle szczelnej obudowie są specjalne etui wodoodporne.

Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)