1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Informacje
  4. 7 powodów, dla których trzeba odwiedzić Grecję

7 powodów, dla których trzeba odwiedzić Grecję

17/05/2016 13:42
7 powodów, dla których trzeba odwiedzić Grecję

Biura podróży prześcigają się w proponowaniu coraz to bardziej atrakcyjnych miejsc idealnych na letni wypoczynek. W gąszczu ofert można się wręcz zgubić. My mówimy krótko: tylko Grecja. Dlaczego? Oto siedem powodów, dla których urlop trzeba spędzić w Grecji.


1. Pogoda. Dla Polaka mieszkającego w strefie klimatu umiarkowanego, śródziemnomorski klimat Grecji z gwarantowaną słoneczną pogodą jest rarytasem, obok którego nie można przejść obojętnie. Od maja do października w Grecji trwa sezon letni. Co to znaczy? Najkrócej mówiąc: dzień w dzień panują upały, niebo jest idealnie niebieskie, morze idealnie lazurowe. Deszcz? Najstarsi Grecy twierdzą, że czasem się zdarza. Ale nikt im nie wierzy.

2. Zabytki. O starożytnych Grekach słyszał chyba każdy. Tym bardziej będąc w Grecji nie można nie odwiedzić Akropolu, świątyni Zeusa w Olimpii czy świątyni Ateny na Rodos. Starożytne miasto Delfy można zwiedzać praktycznie cały dzień i... jeszcze będzie po co wracać. Greckie muzea są wręcz przepełnione pamiątkami po dawno minionej, ale wiecznie żywej, starożytnej cywilizacji greckiej.

3. Oliwki i cytrusy. Gaje oliwne i cytrusowe są dla Grecji charakterystyczne tak samo jak upalna pogoda. Nie bez powodu oliwa z oliwek dodawana jest do praktycznie każdej greckiej potrawy. Być w Grecji i nie odwiedzić gaju oliwnego? To wręcz nie wypada. Tym bardziej, że zwiedzanie zazwyczaj połączone jest z możliwością własnoręcznego zrywania oliwek i owoców. A nie ma to jak własnoręcznie zerwana z drzewa pomarańcza.

4. Kuchnia grecka. Znana Polakom sałatka grecka to zaledwie mglisty przedsionek prawdziwie greckiej kuchni, chociaż faktycznie znajduje się w niej oliwa z oliwek i najpopularniejszy w Grecji ser – feta. Kuchnia grecka opiera się głównie na warzywach i owocach morza. Równie często sięgają Grecy po ryż i zboża, przede wszystkim pszenicę. Do posiłków często podaje się wyśmienite greckie wino. Natomiast popularna w Polsce ryba po grecku nie ma z Grecją nic wspólnego.

5.Krajobrazy. Grecja to nie tylko morze, to również górzyste wyspy, płaskowyże, przepiękne klify, rozległe gaje oliwne i cytrusowe – jednym słowem: widoki, na które nikt nie pozostanie obojętny.

6. Grecy. Życzliwość Greków już dawno obrosła legendą. To sympatyczni, życzliwi, pełni serdeczności ludzie, otwarci na potrzeby innych. Taka postawa sprawia, że każdy turysta szybko poczuje się w Grecji jak u siebie.

7. Nocne życie. Byłoby co najmniej dziwne, gdyby w tak pięknym, gorącym miejscu, ludzie szli spać wraz z zachodzącym słońcem. Grecy kochają się bawić i chętnie wciągają do tej zabawy nowo przybyłych. Dyskoteki, puby, imprezy na plaży czekają na spragnionych wieczornej rozrywki przybyszów.

Jeśli planujecie wyjazd do Grecji koniecznie zajrzyjcie na r.pl/grecja

Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)