1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Drobna rekompensata braku ligowego żużla

Drobna rekompensata braku ligowego żużla

08/03/2016 12:55  |  Dawid Bilski
Drobna rekompensata braku ligowego żużla

 Wielki finał Speedway Best Pairs 2016 odbędzie się 4 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim. O podpisaniu umowy z miastem poinformowano na wtorkowej konferencji prasowej.


 W zeszłym roku w Ostrowie Wielkopolskim rozegrana została ostatnia runda Speedway Euro Championship, która okazała się to wielkim świętem speedwaya w mieście nad Ołobokiem. Wspomniała o tym na samym wstępie Prezydent Miasta, Beata Klimek.


- To ważny dzień dla mnie jako Prezydent Miasta, ale także dla wszystkich wiernych kibiców ostrowskiego żużla. Cieszę się, że po raz kolejny organizować będziemy imprezę żużlową z firmą One Sport, z którą w zeszłym roku zrobiliśmy spektakularne zawody. Mam nadzieje, że nasza sprawdzona współpraca sprawi, że Ostrów Wielkopolski nadal będzie promowany na całym świecie. Miasto potrafi dźwignąć organizacyjne trudy takiego przedsięwzięcia. Niestety, w tym roku nie uda się wystartować miejscowej drużynie w lidze, ale mam nadzieję, że najlepsze żużlowe pary w jakimś stopniu zrekompensują ostrowskim fanom żużla brak rozgrywek ligowych.
W tym sezonie w Ostrowie Wielkopolskim kibice nie będą mieli okazji śledzić rozgrywek ligowych, jednak zeszłoroczny sukces imprezy organizowanej przez One Sport sprawił, że firma z Torunia z wielką chęcią wraca do województwa wielkopolskiego z kolejną imprezą wielkiej rangi.


- Jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy rozpocząć współpracę z Urzędem Miasta w Ostrowie Wielkopolskim. Dokonaliśmy w zeszłym roku czegoś niesamowitego, dlatego jesteśmy przekonani, że organizując kolejną imprezę powtórzymy dobre, sprawdzone wzorce. Jesteśmy zadowoleni, że znów jesteśmy w Ostrowie Wielkopolskim i liczę na to, że wspólnymi siłami znów zorganizujemy świetne zawody - powiedział Karol Lejman, One Sport.


Po oficjalnych wypowiedziach, przyszedł czas na podpisanie umowy z miastem. Obie strony podkreśliły, że jedną z istotnych kwestii jest promocja miasta. Ostrów Wielkopolski będzie można po raz kolejny oglądać za pośrednictwem stacji Eurosport, która będzie transmitowała zawody.


W zawodach wystartuje między innymi Patryk Dudek, który w tegorocznym cyklu Speedway Best Pairs reprezentował będzie barwy Boll Racing. Zawodnik z Zielonej Góry zapewnił, że kibice w Ostrowie Wielkopolskim na pewno będą wychodzić ze stadionu usatysfakcjonowani.
- Tor w Ostrowie Wielkopolskim to bardzo dobre miejsce na fantastyczne zawody. Jestem zadowolony, że chłopacy z One Sport się nie poddają i pomimo przeciwności rozkręcają imprezę. Jeśli chodzi o mój team, to jestem przekonany, że powalczymy o jak najlepszy wynik, moi koledzy z drużyny dobrze czują się na torze w Ostrowie, dlatego myślę, że właśnie tutaj przechylimy szalę zwycięstwa na swoją korzyść - zakończył Patryk Dudek.


Przypomnijmy, że inauguracyjna runda Speedway Best Pairs zostanie rozegrana 2 kwietnia na MotoArenie w Toruniu. Następnie żużlowcy przeniosą się do niemieckiego Landshut, a 4 czerwca zakończą rywalizację w Ostrowie Wielkopolskim.

One Sport