1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Zostaw 1 % w Ostrowie

Zostaw 1 % w Ostrowie

25/02/2016 17:45  |  Dawid Bilski
Zostaw 1 % w Ostrowie

Ruszyła kolejna kampania miejska, która ma namawiać mieszkańców Ostrowa do przekazania 1% swojego podatku dochodowego ostrowskim organizacjom społecznym. W tym roku, wraz z ostrowskim Urzędem Miejskim, do akcji włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. Rezultat tej współpracy, w postaci bilbordów, można już oglądać na ostrowskich ulicach. By lepiej poznać ostrowskie organizacje, które uprawnione są do otrzymania 1%, zachęcamy je do przesyłania informacji o własnej działalności. Pojawią się one na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.


Coraz więcej ostrowian decyduje się na przekazanie 1% swego podatku dochodowego na organizacje, które są do tego uprawnione. To dobra informacja. Już w rozliczeniach swoich dochodów za 2013 rok kwota ta przekroczyła 2 miliony złotych. Tendencja ta to efekt akcji reklamowych i promocyjnych organizowanych w ogólnopolskich mediach przez organizacje działające na terenie całego kraju. Twarzami takich kampanii są często znani sportowcy, bądź aktorzy, którzy zachęcają do wpisania odpowiedniego numeru KRS na rozliczeniu podatkowym.


Akcja bilbordowa zorganizowana przez ostrowski Urząd Miejski ma na celu wsparcie lokalnych organizacji, tych działających w Ostrowie.


- To oczywiście znakomita tendencja, że ostrowianie chcą przekazywać swój procent podatku na organizacje społeczne. My namawiamy ich, by robili to nadal, jednak pamiętając o organizacjach działających w Ostrowie. Dzięki takiemu wsparciu będą one mogły skuteczniej działać na korzyść mieszkańców naszego miasta. Można powiedzieć, że wpisując w deklarację numer KRS ostrowskiego stowarzyszenia lub fundacji, środki te wracają do miasta w postaci działań prowadzonych właśnie przez te organizacje -€“ mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


By bliżej poznać działania ostrowskich stowarzyszeń i fundacji Urząd Miejski udostępnia im swoja stronę internetową.

- Wszystkie organizacje, które chciałyby podzielić się swoimi dokonaniami i przybliżyć mieszkańcom swoje działania zachęcamy do przesyłania takich materiałów do Biura Prasowego ostrowskiego urzędu. Zostaną one zamieszczone na naszej stronie internetowej -€“ dodaje prezydent miasta.


W tegoroczną akcję promocyjną zaangażowali się uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1. Bardzo dynamiczna sesja zdjęciowa zaowocowała energicznymi zdjęciami, które można zobaczyć na ostrowskich ulicach. Na bilbordach widnieje również adres strony internetowej, gdzie znaleźć można zaktualizowany wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych w roku 2015 z terenu Ostrowa Wielkopolskiego.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim