1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. W obiektywie
  4. Foto
  5. Zderzenie pociągów na stacji w Ostrowie Wielkopolskim

Zderzenie pociągów na stacji w Ostrowie Wielkopolskim

27/05/2012 11:21
Zderzenie pociągów na stacji w Ostrowie Wielkopolskim
fot. Wojciech Tarchalski Pociąg uderzył w tył osobówki stojącej na stacji

Dzisiaj, wczesnym rankiem na stacji w Ostrowie Wielkopolskim doszło do zderzenia pociągów. Tak wczesna pora najprawdopodobniej pozwoliła uchronić podróżnych od poważniejszych konsekwencji. Najbardziej poszkodowany jest maszynista pociągu towarowego, którego życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.


Do wypadku doszło około godziny 4:35, kiedy to pociąg towarowy relacji Iłowo-Imbramowice najechał na tył stojącego na stacji pociągu osobowego relacji Ostrów Wielkopolski – Wrocław Główny. Zdarzenie miało miejsce na około 15 minut przed odjazdem tego drugiego, dzięki czemu w środku nie znajdowali się podróżni.

 

W tej chwili ruch pociągów odbywa się bez utrudnień, a w miejsce uszkodzonego pociągu został podstawiony skład zastępczy. Jeśli wszystko będzie odbywać się zgodnie z planem, usuwanie skutków wypadku może zakończyć się jeszcze w dniu dzisiejszym.

 

Na miejscu pracuje komisja badająca okoliczności zderzenia oraz policja. Do tej pory jasne jest, że pociąg towarowy nie powinien był wjeżdżać na stację i najprawdopodobniej przejechał semafor wjazdowy wskazujący sygnał stój.

Galeria

  • Zderzenie pociągów na stacji w Ostrowie Wielkopolskim
    37 zdjęć Zderzenie pociągów na stacji w Ostrowie WielkopolskimZderzenie pociągów na stacji w Ostrowie WielkopolskimZderzenie pociągów na stacji w Ostrowie WielkopolskimZderzenie pociągów na stacji w Ostrowie WielkopolskimZderzenie pociągów na stacji w Ostrowie Wielkopolskim
    +