1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Nietrzeźwi złodzieje roweru

Nietrzeźwi złodzieje roweru

12/10/2015 17:57  |  Dawid Bilski
Nietrzeźwi złodzieje roweru
fot. Wojciech Tarchalski
 Ostrowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży roweru. Jeden z zatrzymanych w wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile alkoholu. 48-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa i wskazał drugiego mężczyznę, który mu pomógł. Rower wrócił do prawowitej właścicielki, a mężczyznom za kradzież grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.


Wczoraj, w godzinach nocnych, na terenie Ostrowa Wielkopolskiego doszło do kradzieży roweru. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, podczas patrolowania ostrowskich ulic, zauważyli mężczyznę prowadzącego jednoślad. Mundurowi ustalili, że jest to skradziony rower. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało się, że miał on prawie 3 promile alkoholu.


48-latek w rozmowie z policjantami przyznał się do popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, że kradzieży dokonał wspólnie ze znajomym. Jego kompanem okazał się 59-letni mężczyzna, u którego badanie trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj zostali zatrzymani. Łączna wartość skradzionego przez nich mienia wynosi blisko 500 zł.


Odzyskany rower wrócił do rąk prawowitej właścicielki, a zatrzymanym za kradzież grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.