1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Złoto i narkotyki

Złoto i narkotyki

25/05/2012 00:26
Złoto i narkotyki
fot. archiwum

Ostrowscy kryminalni zatrzymali 23-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, który w ubiegłym miesiącu skradł w Odolanowie biżuterię wartości 25.000 złotych. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli znaczne ilości narkotyków.


Do zdarzenia doszło 13 kwietnia bieżącego roku. Do jednego z Odolanowskich sklepów wszedł młody mężczyzna, który poprosił o pomoc w wyborze złotego łańcuszka, który chciał sobie kupić. Sprzedawczyni położyła na ladzie paletę z biżuterią do obejrzenia, ale kiedy sięgała po inną, rzekomy klient chwycił leżące łańcuszki i wybiegł ze sklepu. Natychmiastowy pościg za uciekającym mężczyzną podjęty przez obsługę sklepu zakończył się niepowodzeniem. Udało się odzyskać jedynie 9 z leżących na palecie łańcuszków, które złodziej zgubił po drodze.


Po zawiadomieniu policji o przestępstwie sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy. W wyniku ich ustaleń we wtorek, 22 maja sprawca kradzieży został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna odpowie przed sądem nie tylko za kradzież złotych łańcuszków wartości 25.000 złotych, ale również za posiadanie znacznych ilości narkotyków. W jego mieszkaniu bowiem policjanci znaleźli środki odurzające w łącznej ilości prawie 100 gramów haszyszu i marihuany.


23-letniemu mieszkańcowi naszego miasta za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia, natomiast za posiadanie znacznych ilości narkotyków może tam trafić nawet na 10 lat. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim