1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Informacje
  4. Ciekawe miejsca
  5. Chorwacja na każdą kieszeń

Chorwacja na każdą kieszeń

30/07/2015 12:23
Chorwacja na każdą kieszeń

Każdy z nas marzy o odpoczynku w okresie letnim. Wielu z nas z chęcią wybrałoby się do kraju, który nie tylko zagwarantuje nam piękną pogodę i niezapomniane wrażenia, ale również nie zrujnuje naszych portfeli. Coraz częściej wybieranym kierunkiem jest Chorwacja. Czy każdego stać na wyjazd do tego pięknego kraju?


W ostatnich latach Chorwacja cieszy się coraz większą popularnością wśród wielu naszych rodaków. Coraz lepsze zaplecze hotelowe, łatwy dojazd oraz mnogość ofert zachęcają do wyboru właśnie tego kraju na swój wymarzony wypoczynek. Ponadto to taki wyjazd nie musi być bardzo kosztowny. Przy zastosowaniu kilku prostych zasad praktycznie każdy może wyjechać na tanie wczasy w Chorwacji.


Termin wyjazdu

W przypadku większości wyjazdów największym zainteresowaniem cieszą się miesiące letnie. Niestety, wyjazd w lipcu lub sierpniu wiąże się z dużą ilością turystów odwiedzających znane miejsca, a co za tym idzie również bardzo często związane jest z wyższymi cenami naszego wypoczynku. Jest na to rada. Możemy wybrać się na wycieczkę w innym, mniej obleganym terminie. Klimat w Chorwacji jest bardzo sprzyjający również w miesiącach wiosennych oraz jesiennych. Ceny poza okresem wakacyjnym są zauważalnie niższe co pozwala zaoszczędzić sporą kwotę. Dodatkowo wiele biur podróży oferuje w sprzedaży zarówno wycieczki „last” jak i „first” minute. Są to specjalne oferty dzięki, którym również możemy zakupić wyjazd w obniżonej cenie. Jeżeli nie chcemy decydować się na tańszy wyjazd w ostatniej chwili, możemy wręcz przeciwnie zaplanować go z dużym wyprzedzeniem, co również będzie oznaczało dla potencjalnego klienta sporą zniżkę.


Transport, noclegi, wyżywienie

To kolejne elementy na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas planowania naszego wyjazdu. Biura podróży przeważnie oferują dwa typy transportu : samolot lub autokar. Oczywiście ta druga opcja będzie znacznie tańsza. Ponadto do wyboru mamy ogromny wybór miejsc noclegowych. Chorwacja może bowiem pochwalić się bardzo rozbudowanym zapleczem hotelowym. Do dyspozycji mamy zarówno ogromne kompleksy hotelowe wyposażone w baseny i własne spa, małe hoteliki jak i prywatne apartamenty. Najtańszą opcją będą nieduże hotele, które nie tylko pozwolą nam na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy, ale również zapewnią wystarczający komfort wypoczynku. Kolejnym istotnym elementem są posiłki. Do wyboru mamy możliwość wykupienia wycieczki już z zapewnionym wyżywieniem. Jest to opcja dostępna głównie w hotelach. Jeżeli decydujemy się na wynajęcie apartamentu będziemy raczej zmuszeni do jadania na mieście lub, jeżeli mieszkanie wyposażone jest w kuchnię, przygotowywanie sobie posiłków na miejscu. Wbrew pozorom nie jest to wcale najtańsza opcja. Biura podróży oferują bowiem liczne wyjazdy „all inclusive”, które zapewniają nam dostęp do nieograniczonej ilości posiłków, napojów czy owoców. W przypadku osób dorosłych wykupienie takiej formy wypoczynku może okazać się bardzo korzystne.


Tanie zwiedzanie

Jeżeli lubimy spędzać wakacje aktywnie np. zwiedzając, Chorwacja to bardzo dobry wybór. Miasta takie jak Split czy Dubrownik obfitują w liczne, warte zobaczenia zabytki. Ponadto, na terenie tego kraju znajduje się 8 Parków Narodowych. Warto zobaczyć chociaż kilka z nich. Niestety obejrzenie wielu miejsc wymaga zakupienia biletów wstępu. Dodatkowo Chorwacja jest dość rozległym krajem i przemieszczanie się pomiędzy wieloma miastami może okazać się kosztowne. W tym przypadku warto zdecydować się na objazdową formę wykupionego przez nas wyjazdu. W kwocie, którą będziemy musieli uiścić za wycieczkę będzie znajdowała się większość dodatkowych kosztów. Wybór takiej formy wypoczynku na pewno pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy w porównaniu do zwiedzania na własną rękę.


Zastosowanie tych kilku prostych zasad i odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu nie tylko zapewni udane wakacje, ale także nie zrujnuje domowego budżetu.

Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)