1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. 12-latek ukradł telefon na plaży

12-latek ukradł telefon na plaży

08/07/2015 16:24  |  Dawid Bilski
12-latek ukradł telefon na plaży
fot. Wojciech Tarchalski

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich ostrowskiej komendy zatrzymali dwóch nieletnich sprawców czynu karalnego. Jeden z nich odpowie za kradzież telefonu komórkowego, a jego kolega za podżeganie do kradzieży. Decyzje w sprawie nieletnich podejmie sąd rodzinny.


Letnie wakacje to zwykle długo wyczekiwany przez uczniów czas odpoczynku od zajęć szkolnych. To również czas wyjazdów, beztroski i naładowania akumulatorów do nauki w nowym roku szkolnym. Niektórzy najwyraźniej posiadają jeszcze duże zasoby energii, a nadmiar wolnego czasu nie wychodzi im na dobre.


Sprzyjająca pogoda przyciągnęła w pierwszy weekend lipca nad ostrowskie jezioro sporo ludzi szukających rozrywki i wytchnienia. Wśród nich znalazło się czworo kolegów. Ten pobyt nad jeziorem dwójce z nich niewyszedł jednak na dobre. Za ich sprawą jedna z przebywających na plaży osób straciła telefon.


Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich, którzy w wyniku podjętych czynności dotarli do 12 letniego chłopaka ustalili, że jest on sprawcą kradzieży. Telefon znajdował się w jego mieszkaniu, a matkę poinformował, że telefon znalazł na plaży. Rodzic chciał telefon przekazać policjantom, ale ci wcześniej zjawili się w mieszkaniu chłopaka. 12-latek wyjaśniał, że nie chciał dokonać kradzieży telefonu, ale zrobił to pod wpływem namowy starszego, 15-letniego kolegi. On też nie uniknął wizyty mundurowych i złożenia wyjaśnień w sprawie kradzieży telefonu.


Ostatecznie pokrzywdzona odzyskała swój telefon. Sprawą 12-latka i jego kolegi, który podżegał go do popełnienia przestępstwa, zajmie się teraz sąd rodzinny w Ostrowie Wielkopolskim.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim