1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Potrącenie kobiety na pasach

Potrącenie kobiety na pasach

08/07/2015 16:20  |  Dawid Bilski
Potrącenie kobiety na pasach
fot. Wojciech Tarchalski
W środe około godziny 7:45 na przejściu dla pieszych przy ul. Głogowskiej, doszło do potrącenia pieszego. Na szczęście pokrzywdzona kobieta doznała niegroźnych potłuczeń. Kierowca był trzeźwy, ale za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa policjanci ukarali go mandatem w kwocie 500 złotych.


Policjanci już od dłuższego czasu rygorystyczniej egzekwują zachowania kierowców na drodze, którzy w rażący sposób naruszają przepisy bezpieczeństwa. Stwarzają oni zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, co może skończyć się tragicznie lub narazić innych na utratę zdrowia.


Niestety chwila nieuwagi 55-letniego kierowcy daewoo matiza, doprowadziła dzisiaj do potrącenia na przejściu przy ul. Głogowskiej pieszego. 24-letnia kobieta znajdowała się już na przejściu, kiedy wjechał w nią matiz. Kobieta trafiła na obserwacje do szpitala, ale na szczęście doznała niegroźnych potłuczeń.

Kierowca był trzeźwy, lecz za rażące naruszenie przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 500 złotych.


Pamiętajmy, że przejścia dla pieszych są miejscami szczególnymi, w obrębie których należy zawsze zachować wyjątkową czujność i ostrożność. Pieszy z kolei zanim wejdzie na przejście powinien upewnić się, że może bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim