4. Foto
  5. Centra wygrywa derby Ostrowa! Odłożona radość Ostrovii

Centra wygrywa derby Ostrowa! Odłożona radość Ostrovii

21/05/2012 11:31  |  Hubert Błaszczyk

Wydarzeniem sportowego weekendu w Ostrowie Wielkopolskim były derby miasta, w których zmierzyły się ekipy Centry i Ostrovii 1909. Na trybunach stadionu przy ulicy Kusocińskiego zasiadło wielu kibiców. Nie mogli oni być rozczarowani poziomem spotkania, bo ten był bardzo dobry. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Centry 2:1, dlatego też Ostrovia nie mogła jeszcze świętować awansu do trzeciej ligi.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się jednak dla zawodników Ostrovii 1909 Ostrów. W 12 minucie meczu Damian Wnuk został sfaulowany w polu karnym przez Tomasza Adamiaka. Jedenastkę na bramkę zamienił Marcin Wojciechowski. Na odpowiedź Centry trzeba było czekać niespełna 20 minut. Po udanym wrzucie z autu Ryszarda Tomczaka udaną główką popisał się Marcin Lis, kierując piłkę do siatki rywala.

Po przerwie bardziej zdeterminowani do zainsakowania trzech punktów byli gospodarze niedzielnych derbów. W 53 minucie na prowadzenie Centrę wyprowadził Tomasz Adamczyk. Po stracie bramki Ostrovia szybko otrząsnęła się i rzuciła się do ataków. W 60 minucie bramkową okazję miał Damian Wnuk, a w doliczonym czasie gry radość kibicom mógł dać Krzysztof Gościniak. Obaj zawodnicy minimalnie chybili.

- Nie mieliśmy prawa tego spotkania przegrać. Nie potrafiliśmy jednak wykorzystać swoich okazji - podsumował Andrzej Dziuba, opiekun Ostrovii 1909.

Ostrovii przyjdzie więc poczekać na upragniony awans przynjamniej do środy, kiedy to na Stadionie Miejskim podejmą Victorię Ostrzeszów.

Centra - Ostrovia 1909 2:1 (1:1)
Bramki:
0:1 Marcin Wojciechowski (12')
1:1 Marcin Lis (32')
2:1 Tomasz Adamczyk (53')

Centra: Filipiak - Adamiak, Piróg, Lewandowski (46' Marchewka), Kościuk, Michalski (80' Matuszak), Ulichnowski (62' Dolny), Sobczak, Lis (86' Korecki), Tomczak, Adamczyk.
Ostrovia: Mierzwicki - Kasprzyk, Reyer (21' Szymanowski), Majusiak, Szymczak, Wojciechowski, Świtała (80' Gościniak), Czupryn (63' Szczepański), Molka, Wnuk, Kempiński.

Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)

• Centra wygrywa derby Ostrowa! Odłożona radość Ostrovii
    80 zdjęć Centra wygrywa derby Ostrowa! Odłożona radość OstroviiCentra wygrywa derby Ostrowa! Odłożona radość OstroviiCentra wygrywa derby Ostrowa! Odłożona radość OstroviiCentra wygrywa derby Ostrowa! Odłożona radość OstroviiCentra wygrywa derby Ostrowa! Odłożona radość Ostrovii