1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Od lipca segregacja śmieci po nowemu

Od lipca segregacja śmieci po nowemu

08/04/2015 16:37  |  Dawid Bilski
Od lipca segregacja śmieci po nowemu
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Od 1 lipca br. w Ostrowie Wielkopolskim zacznie obowiązywać nowy system segregacji odpadów. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej do dotychczasowych pojemników na odpady dołączy kolejny – niebieski – który przeznaczony będzie na papier.
Do tej pory ostrowianie segregowali odpady umieszczając je w zielonych i żółtych pojemnikach, bądź workach - w przypadku domów jednorodzinnych. Kolor zielony przeznaczony był na szkło, a żółty na tworzywa sztuczne, metal oraz papier. Od 1 lipca br. papier umieszczać będziemy w osobnych – niebieskich – pojemnikach lub workach.


- Zmiana podyktowana jest kilkoma względami. Po pierwsze miasto chciałoby jak najszybciej osiągnąć przewidziane ustawą wysokie wskaźniki odzysku i recyklingu poszczególnych frakcji odpadów. Drugi powód – to względy praktyczne – dotychczas papier był łączony z odpadami z tworzyw sztucznych i metalami, przez co ulegał zabrudzeniu i często nie mógł być wykorzystywany do powtórnego przetworzenia - mówi Karina Wicenciak, naczelnik wydziału ochrony środowiska w ostrowskim Urzędzie Miejskim.


Decyzja ta jest także odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, którzy sami zgłaszali, że chcieliby mieć dodatkowy pojemnik na papier. Przed wejściem w życie tzw. „rewolucji śmieciowej” niebieskie pojemniki na papier funkcjonowały już na wielu osiedlach.


Papier odbierany będzie ze wszystkich gospodarstw raz w miesiącu – zarówno w przypadku zabudowy jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej. Niebieskie worki będą do mieszkańców dostarczane.

Zmiany poprzedzi również akcja informacyjna skierowana bezpośrednio do mieszkańców.Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim