1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Ostrowianie wybierali Rady Osiedla

Ostrowianie wybierali Rady Osiedla

04/03/2015 21:34  |  Dawid Bilski
Ostrowianie wybierali Rady Osiedla
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

We wtorek, 3 marca, we wszystkich ostrowskich osiedlach odbyły się zebrania wyborcze do Rad Osiedli. W Ostrowie Wielkopolskim jest ich 11, a każda Rada liczy 15 członków. W ciągu siedmiu dni od wyborów mieszkańcy mają prawo złożyć protest dotyczący wyników głosowania, a w terminie do 30 dni od wyborów prezydent miasta swoim zarządzeniem wyznacza datę pierwszego zebrania Rady, na którym wybrany zostanie jej przewodniczący, jego zastępca oraz sekretarz Rady. Termin ten wstępnie ustalono na 30 marca 2015 roku.


Wybory do ostrowskich Rad Osiedli rozpoczęły się we wszystkich osiedlach o godzinie 17.00. Na każdym zebraniu wyborczym obecni byli ostrowscy radni oraz pracownicy ostrowskiego Urzędu Miejskiego, by przeprowadzić wybory zgodnie ze statutem osiedla

Najwięcej obecnych było na zebraniu w osiedlu nr 10 "Parcele Zacharzewskie" - 127. Najmniej w osiedlu "Pruślin" - jedynie 44 osoby.


Nowe składy osiedlowych rad:


Rada Osiedla nr 1 ,,Śródmieście''

Artur Kołaciński, Wiesław Bednarski, Maciej Szwed, Łukasz Jędrzejak, Krzysztof Maciejewski, Krystyna Jarosik, Dariusz Perz, Wiesław Aleksandrowicz, Stanisława Nowak, Bolesław Łukasiewicz, Zygmunt Malik, Wiesław Szpakowski, Patryk Płomiński, Jerzy Krzyżański, Teresa Kruczkowska.


Rada Osiedla nr 2 ,,Wenecja''

Marian Herwich, Jolanta Kucharska, Jarosław Nowakowski, Iwona Malkowska, Marzanna Nawrocka, Tomasz Gruchot, Zygmunt Kasperski, Halina Górska, Barbara Palczewska, Małgorzata Szkudlarek, Monika Jeż, Antoni Łukomski, Edward Cukiernik, Tadeusz Brajer, Bogdan Korecki.


Rada Osiedla nr 3 ,,Krępa''

Grzegorz Jędrzejak, Sylwia Nowicka, Michał Zimniak, Paweł Matyśkiewicz, Małgorzata Płókarz, Jacek Psikus, Stanisław Ratajczak, Katarzyna Walkowiak, Zdzisław Cierniewski, Tadeusz Szulc, Lidia Janchen-Spigiel, Wojciech Rachwalski, Maria Celmer, Marian Kocik, Jerzy Szymański.


Rada Osiedla nr 4 ,,Jana Pawła II''

Janina Gardzińska, Ewa Florczak, Ryszard Baranek, Mirosława Jaśkowiak, Aleksandra Janicka, Teresa Kupczyk-Cieślak, Andrzej Jakubek, Gabriela Mielczarek, Dawid Korzeniewski, Daria Jakubek-Szczepaniak, Dariusz Grzybkowski, Elżbieta Grocholska, Sławomir Piskorski, Maria Frąszczak, Łukasz Gluzman


Rada Osiedla nr 5 ,,Pruślin''

Mirosław Dryka, Jolanta Frankiewicz, Stanisław Furmanek, Michał Grzelak, Marian Grzesiak, Antoni Jąkalski, Katarzyna Kołodziej, Andrzej Lukas, Aleksander Posłuszny, Marzanna Roguszna, Jan Smółka, Antoni Wiatrak, Leszek Wojciechowski, Aleksandra Zuchowska, Roman Szukalski.


Rada Osiedla nr 6 ,,Kamienice Stare''

Zygmunt Banasiak, Marek Bartz, Iwona Sówka, Małgorzata Rapacz, Robert Marcinkowski, Tomasz Górski, Stanisław Krajewski, Krystyna Płomińska, Anna Górska, Marcin Sówka, Iwona Banasiak, Marek Maciejewski, Kazimierz Furmański, Sławomir Nowak, Marek Netter.


Rada Osiedla nr 7 ,,Zębców-Zacisze''

Elżbieta Grochowska, Marek Nowak, Krystyna Banaszak, Eugeniusz Stodolny, Jacek Pawlak, Sławomir Grzesiek, Sandra Napierała, Krzysztof Pastuszak, Przemysław Biela, Andrzej Słota, Karol Szczepaniak, Piotr Dębski, Sławomir Dobras, Marta Szymankiewicz, Stanisław Kawiński.


Rada Osiedla nr 8 ,,Odolanowskie''

Halina Antczak, Ryszard Dolata, Grzegorz Gibasiewicz, Błażej Grabia, Wiesław Jaworski, Mateusz Jeżewski, Barbara Jurczyk, Marian Kupijaj, Wojciech Matuszczak, Maciej Muszalski, Halina Niezgódka, Zdzisława Porzucek, Piotr Urban, Zygmunt Wawrzyniak, Stanisław Zimny.


Rada Osiedla nr 9 ,,Nowe Parcele''

Kazimiera Czajka, Krystyna Fischer - Bąk, Grażyna Gliwińska, Teresa Gościniak, Sławomir Hybsz, Mariusz Jędraszczyk, Dariusz Kempiński, Roman Korzeniewski, Sławomir Łukomski, Tadeusz Malarczyk, Roman Malujda, Beata Mróz, Stanisław Niśkiewicz, Radosław Rynowiecki, Dominika Szymoniak


Rada Osiedla nr 10 ,,Parcele Zacharzewskie''

Magdalena Bąk, Magdalena Decker, Barbara Dwornik, Janina Fluder, Jolanta Hentschke-Wolniewicz, Renata Jaziewicz, Ewa Krakowska, Jan Kwiatkowski, Irena Matuszewska, Mieczysław Mazurek, Alojzy Motylewski, Bogdan Nowacki, Mirosława Schubert, Marta Szczepaniak, Irena Zdunek.


Rada Osiedla nr 11 ,,Powstańców Wielkopolskich''

Teresa Burkietowicz, Jolanta Buszkiewicz, Jerzy Dudziak, Marek Dziamski, Dorota Gomółka, Wojciech Henrykowski, Krzysztof Kamiński, Andrzej Kupczyk, Andrzej Myszkowski, Marian Nowak, Igor Pluciński, Mirosław Sitek, Marcin Siudziński, Włodzimierz Woszczyna, Andrzej Żurek.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)