1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Czy znajdą klucz do skarbu? - zapowiedź meczu Start - Ostrovia

Czy znajdą klucz do skarbu? - zapowiedź meczu Start - Ostrovia

19/05/2012 19:09  |  Hubert Błaszczyk
Czy znajdą klucz do skarbu? - zapowiedź meczu Start - Ostrovia
fot. Marcin Chabierski

Zawodnikom ŻKS Ostrovii po ubiegłotygodniowej porażce z Lechmą Startem Gniezno na własnym torze powoli wymyka się awans do fazy play-off. Teraz, żeby znaleźć się w czołowej czwórce podopieczni Michała Widery muszą wygrać przynajmniej jeden mecz na wyjeździe. Jednak to również może nie dać przepustki do decydującej fazy rozgrywek. Czy mecz w Gnieźnie będzie więc kluczem w walce o czwórkę?


Niekoniecznie. Wiele jednak wskazuje na fakt, że ostrowianie mogą powalczyć w pierwszej stolicy Polski o korzystny wynik. Gnieźnianie w meczach u siebie nie imponują. Drużyny Orła Łódź i Lubelskiego Węgla KMŻ Lublin przekroczyły w Gnieźnie granicę 40 punktów, dlaczego więc Ostrovia nie miałaby iść tym tropem? Dobrze dysponowani są w tym sezonie Ronnie Jamroży, Denis GizatullinPeter Karlsson, a cenne punkty dorzuca Mariusz Staszewski. Wielką niewiadomą będzie postawa Adriana Gomólskiego. Popularny "Adik" wychował się na torze w Gnieźnie, ale niedzielny pojedynek to debiut w tym sezonie gnieźnianina.


Kluczowa dla losów spotkania może okazać się postawa Bjarne Pedersena i Adama Skórnickiego. Ten pierwszy na torze w Gnieźnie jak do tej pory cieniował. Duńczykowi ewidentnie nie pasowała nawierzchnia przygotowywana przez szkoleniowca gospodarzy, Lecha Kędziorę. Z kolei "Skóra" nie mógł ustabilizować swojej formy. Potrafił przywieźć do mety trzy punkty, by chwilę później nie łapać się na tzw. "szprycę". Przełomowy dla obu mógł być mecz w Ostrowie. Obaj zawodnicy byli bowiem obok Antonio Lindbacka ojcami zwycięstwa Startu. Być może zwycięstwo nad Ołobokiem podbuduje ich psychicznie.


Ostrowianie w Gnieźnie wygrać mogą, ale nie muszą. Trzeba jednak dodać, że zwycięstwo z "Orłami" mogłoby znacznie ułatwić drogę do czołowej "czwórki". W przeciwnym wypadku trzeba będzie liczyć na wygrane ostrowian w Łodzi lub Lublinie, a najlepiej w obu tych miastach, a to na pewno nie przyjdzie łatwo. Początek niedzielnych zmagań zaplanowano na 17:00.


Awizowane składy:
ŻKS Ostrovia
1. Ronnie Jamroży
2. Mariusz Staszewski
3. Adrian Gomólski
4. Denis Gizatulin
5. Peter Karlsson
6. Marcin Nowak


Lechma Start Gniezno
9. Scott Nicholls
10. Bjarne Pedersen
11. Antonio Lindbäck
12. Adam Skórnicki
13. Magnus Zetterström
14. Wojciech Lisiecki