4. Koszykówka
  5. Ostrowianin Krzysztof Chmielarz pozbawił złudzeń Stalówkę

Ostrowianin Krzysztof Chmielarz pozbawił złudzeń Stalówkę

07/02/2015 19:11  |  Dawid Bilski

Koszykarze BM Slam Stali doznali wyjazdowej porażki z Pogonią Prudnik. Lider został zatrzymany między innymi przez wychowanka ostrowskiego klubu, który dziurawił kosz w ostatniej kwarcie.

Stalówka rozpoczęła spotkanie jak na lidera przystało, prowadząc 11:0, a następnie 18:2 w dziewiątej minucie. Połowę punktów sam zdobył skuteczny pod koszem Wojciech Żurawski.

O drugiej kwarcie ostrowianie chcieliby jak najszybciej zapomnieć - zdobyli zaledwie 4 „oczka”, a stracili 22. Pogoń szybko odrobiła straty i do przerwy wygrywała 31:25.

W trzeciej kwarcie gospodarze grali równie dobrze. Po trafieniu z dystansu ostrowianina Krzysztofa Chmielarza było już 50:37. BM Slam Stal za odrabianie strat wzięła się w ostatniej odsłonie spotkania.

Przewaga stopniała do 5 punktów, ale znów dał o sobie przypomnieć Chmielarz celnie mierząc aż trzykrotnie zza linii 6,75 m! 26-letni rozgrywający w sobotni wieczór rozgrywał znakomite zawody, zdobył w sumie 23 punkty. Pogoń ostatecznie zwyciężyła 66:60.

Pogoń Prudnik - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 66:60 (9:21, 22:4, 21:17, 14:18)

Stal: Żurawski 17, Andrzejewski 16, Mroczek-Truskowski 8, Ochońko 7, Suliński 4, Adamczewski 3, Pisarczyk 3, Sirijatowicz 2, Spała 0, Zębski 0.