1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. 18-letni awanturnik z narkotykami

18-letni awanturnik z narkotykami

03/02/2015 18:07  |  Dawid Bilski
18-letni awanturnik z narkotykami
fot. Wojciech Tarchalski
 Używanie w miejscach publicznych słów powszechnie uznanych za wulgarne jest zabronione, podobnie jak zaśmiecanie tych miejsc. Dotkliwie przekonał się o tym 18-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, którego za takie właśnie wykroczenia policjanci ukarali kilkuset złotowym mandatem. I na tym policyjna interwencja zakończyłaby się gdyby nie to, że chłopak posiadał przy sobie narkotyki.


Właściwe zachowanie w miejscach publicznych, świadczy nie tylko o poszanowaniu ogólnie przyjętych zasad zachowania się w danej społeczności, ale przede wszystkim o wychowaniu i naszej kulturze. Niestosowanie się do tych norm może skutkować poniesieniem konsekwencji prawnych.


W minioną niedzielę przekonał się o tym dotkliwie 18-letni ostrowianin. Chłopak na jednej z ulic głośno wyrażał swoje myśli, ale sposób w jaki to robił był nie do zaakceptowania. Z jego ust płynęły same wulgaryzmy, co zwróciło uwagę policyjnego patrolu. Z tego faktu 18-latek był równie niezadowolony, wyrzucając na chodnik niedopałek papierosa.


Wkrótce okazało się, że jego nerwowe zachowanie na widok policjantów, było podyktowane posiadaniem środków odurzających. Policjanci znaleźli przy młodym chłopaku woreczek z marihuaną. Wcześniejsze zachowanie 18-latka zakończyło się nałożeniem przez policjantów kilkuset złotowego mandatu. Z kolei posiadanie narkotyków jest już przestępstwem, za które może grozić 3 lata pozbawienia wolności.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim