1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Sylwester na podwójnym gazie

Sylwester na podwójnym gazie

02/01/2015 15:50  |  Dawid Bilski
Sylwester na podwójnym gazie
fot. Wojciech Tarchalski

Do siedmiu zatrzymań nietrzeźwych kierujących doszło w sylwestrową noc na terenie powiatu ostrowskiego. Biorąc pod uwagę dużą ilość trwających imprez noworocznych, liczba ta wydaje się być niewielka, jednak to nadal o siedmiu pijanych kierowców za dużo. Dwie osoby, które kierowały po wypiciu alkoholu zatrzymano w nietypowych okolicznościach.


W noworoczny poranek policjanci z Nowych Skalmierzyc otrzymali zgłoszenie o kierującym osobowym Audi, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości uszkodził inny pojazd. Na miejscu policjanci zastali opisanego mężczyznę, który usiłował wyjechać z jednej z posesji na drogę wobec czego podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Mężczyzna nie reagując na wezwania policjantów, uszkadzając bramę posesji, wycofał na drogę i uderzył w zaparkowany tam kolejny samochód a następnie wjechał z powrotem na teren posesji. Policjanci kilkakrotnie wzywali kierującego do zatrzymania się i opuszczenia pojazdu, a gdy nie odniosło to skutku, celem udaremnienia dalszej jazdy policjanci zmuszeni byli wybić prawą szybę pojazdu, co umożliwiło wyłączenie silnika, zabranie kluczyków i zatrzymanie kierującego. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że ma on w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i osadzono go w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.


Do drugiego zatrzymania doszło na terenie innej miejscowości leżącej w gminie Nowe Skalmierzyce. Około godziny 2:00 dyżurny odebrał informację od mieszkańca naszego powiatu, który zauważył osobowego Seata, który poruszał się w sposób dający podstawy do przypuszczenia, że jego kierowca może być nietrzeźwy. Zgłaszający, który zatrzymał opisany pojazd wyczuł od kierującego silna woń alkoholu, więc podjął próbę wyłączenia silnika pojazdu. Wtedy kierujący Seatem uciekł. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia, po dokonaniu sprawdzenia przyległego terenu zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu pleszewskiego, który kierował wcześniej tym pojazdem. Jak wykazał wynik badania stanu trzeźwości mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Podobnie, jak w poprzednim przypadku, również ten kierujący trafił do policyjnego aresztu, a policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.


Obaj zatrzymani odpowiadać będą za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim