1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Rune Holta gościł w Ostrowie

Rune Holta gościł w Ostrowie

20/12/2014 12:45  |  EA
Rune Holta gościł w Ostrowie

W piątek siedzibę ŻKS Ostrovia odwiedził Rune Holta. Norweg z polskim paszportem w sezonie 2015 będzie reprezentował barwy MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia. - Z Ostrowa mam same dobre wspomnienia. Wierzę, że kolejny sezon będzie dobry - podkreśla "Rysiek".


-  Po wydarzeniach w Częstochowie, musiałem rozglądnąć się za nowym klubem. Wybór padł na Ostrów. Nie ukrywam, że duża w tym zasługa trenera Marka Cieślaka, który będzie tutaj pracował. Również mój wieloletni sponsor, firma Dreier miała wpływ na to, że zdecydowałem się na Ostrów. Cieszę się, że będę częścią bardzo ciekawej drużyny, którą zbudowano w Ostrowie po awansie do pierwszej ligi - powiedział Rune Holta.


Norweg z polskim paszportem w ostatnich sezonach borykał się z problemami zdrowotnymi. Jeździł z kontuzjowanymi nadgarstkami. - Na szczęście teraz jestem już zdrowy i nic mi nie dolega. Mogę normalnie przygotowywać się do sezonu. Czuję głód jazdy i chcę znów ścigać się na wysokim poziomie. O powrocie do Grand Prix nie myślę, ale w SEC wystartowałbym z ogromną przyjemnością - dodał były dwukrotny mistrz Polski.


Holta bardzo pozytywnie ocenia zarówno osobę trenera Marka Cieślaka jak i kolegów, z którymi przyjdzie mu się ścigać w Ostrowie. - Marek to świetny trener. Mam z nim bardzo dobry kontrakt. Jestem spokojny zarówno o atmosferę, jak i przygotowanie toru. Widziałem, że dowieziono w Ostrowie sporo nowej nawierzchni. To dobrze, będzie fajny tor do ścigania. Kolegów z drużyny znam. Jeździłem przecież ze Szczepaniakami. Dobrze znam także Scotta Nichollsa i Nicklasa Porsinga. Stworzymy mieszankę wybuchową, z której kibice będą zadowoleni - zapewnia były uczestnik cyklu Grand Prix.