1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Typujemy V kolejkę I ligi

Typujemy V kolejkę I ligi

13/05/2012 13:34  |  Hubert Błaszczyk
Typujemy V kolejkę I ligi
fot. Marcin Chabierski

Za kilka godzin czeka nas kolejna ligowa kolejka na pierwszoligowych torach. Tradycyjnie jak w każdą niedzielę zamieszczamy nasze przewidywania dotyczące meczów na zapleczu Ekstraligi. Tym razem wydaję się, że najciekawiej będzie w Ostrowie, gdzie miejscowy ŻKS podejmie Lechmę Start Gniezno.


Hubert Błaszczyk - Ostrowwlkp.info


ŻKS Ostrovia - Lechma Start Gniezno 43:47
Wydaję się, że ten mecz będzie niezwykle emocjonujący. Mam nadzieję, iż o losach spotkania zadecyduje ostatni bieg. Gnieźnianie mają w swoim składzie zawodników świetnie czujących się w Ostrowie Wielkopolskim. Myślę, że Lindback, Zetterstroem i Pedersen wykręcą wyniki w okolicach 12-13 "oczek", co powinno wystarczyć do odniesienia zwycięstwa.


Lokomotiv Daugavpils - Lubelski Węgiel KMŻ Lublin 58:32
Jeśli Łotysze potrafili wysoko wygrać na własnym terenie ze Startem Gniezno, to nie powinni mieć najmniejszych problemów przeciwko lublinianom, którzy na razie na dobre nie wjechali się jeszcze w sezon.


GTŻ Grudziądz - Orzeł Łódź 59:31
Drużyna GTŻ-u to najsilniejszy zespół w pierwszej lidze. Nie ma się, co zbytnio oszukiwac, że gdyby nie ich słabsza formacja juniorska, to team Roberta Kempińskiego wygrałby w cuglach pierwszoligowe rozgrywki. Łodzianie tymczasem na wyjazdach będą walczyć o przekroczenie 35 punktów i to wydaję się być ich głównym celem w Grudziądzu.


Damian Kokot - zks-ostrovia.pl, "Kurier Ostrowski"


ŻKS Ostrovia – Lechma Start Gniezno 49:41
Gnieźnianie w tym meczu pojada z przysłowiowym nożem na gardle. Podopieczni Lecha Kędziory w tym sezonie złapali już dwie wpadki i każda kolejne może mieć poważne konsekwencje w walce o awans. Jest to spotkanie derbowe, a jak wiadomo takie mecze rządza się swoimi prawami. Podopieczni Michała Widery w tym sezonie u siebie jeszcze nie przegrali i z pewnością będą chcieli tą passę podtrzymać.


Lokomotiv Daugavpils – Lubelski Węgiel KMŻ Lublin 55:35
Faworytem tego pojedynku będą bez wątpienia Łotysze, którzy na swoim torze są w stanie wygrać z każdym. Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego mają w tym sezonie pecha, gdyż będzie to już ich trzeci mecz na wyjeździe, a jak wiadomo u siebie mieli odwołane już da spotkania. Trudno przypuszczać, aby „Koziołki” były w stanie powalczyć w Daugavpils o korzystny wynik. Kluczem do osiągnięcia będzie korzystnego wyniku będzie wyrównany skład, ale trudno przyuczać żeby tak było ze strony lublinian.


GTŻ Grudziądz – Orzeł Łódź 60:30
Trudno przypuszczać żeby łodzianie sprawili w Grudziądzu niespodziankę. Podopieczni Roberta Kempińskiego po ostatnim remi w Gnieźnie wyrastają na głównego pretendenta do awansu. Na chwile obecną jest to zespół, który ma najrówniej jeżdżących zawodników. W niedzielę Orzeł raczej będzie walczył o zachowanie twarzy, niż o dobry wynik.


Dawid Bilski - SportoweFakty.pl, "Nasz Rynek"

ŻKS Ostrovia - Lechma Start Gniezno 48:42
Dream team na czele z dwoma uczestnikami cyklu Grand Prix co prawda lideruje pierwszoligowej tabeli a forma kilku zawodników jest daleka od zadowalającej gnieźnieńskich działaczy i trenera. W niedzielę na ostrowskim torze siłą będzie kolektyw. Sypnie niespodzianką i w ligowej tabeli nastąpi zmiana na przodownictwa.

Lokomotiv Daugavpils - Lubelski Węgiel KMŻ Lublin 60:30
„Koziołki” po raz kolejny odjadą mecz wyjazdowy. Na torze w Daugavpils jednak sobie nie poradzą i będzie to jednostronny pojedynek.


GTŻ Grudziądz - Orzeł Łódź 55:35
Na łatwe zwycięstwo gospodarzy zanosi się w Grudziądzu.