1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Oskar Ajtner-Gollob w Ostrowie. ŻKS Ostrovia zamknęła skład na sezon 2015

Oskar Ajtner-Gollob w Ostrowie. ŻKS Ostrovia zamknęła skład na sezon 2015

12/12/2014 19:37  |  EA
Oskar Ajtner-Gollob w Ostrowie. ŻKS Ostrovia zamknęła skład na sezon 2015

19-letni syn Jacka Golloba i bratanek Tomasza Golloba, Oskar Ajtner-Gollob podpisał w piątek w Bydgoszczy list intencyjny na starty w drużynie MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia na sezon 2015.


Mirosław Wodniczak nie kryje radości, że udało się namówić na starty w Ostrowie żużlowca z tak uznanym nazwiskiem. - Wierzę, że kariera tego młodego chłopaka rozwinie się prawidłowo w Ostrowie i będzie on kiedyś kontynuatorem pięknych karier swojego ojca i wujka - wyjaśnia szef żużlowej Ostrovii.


Oskar Ajtner-Gollob na razie nie osiągnął w żużlu wielkich sukcesów. Sam przyznaje, że więcej jeździł na motocrosie niż na żużlu. Tak jednak karierę zaczynał też jego słynny wujek, Tomasz Golloba. Sam 19-latek nie kryje, że to właśnie Tomasz Golloba namawiał go na starty w Ostrowie. Dużą rolę w wyborze młodego żużlowca miał także trener Marek Cieślak. Po skrzydłami tego świetnego szkoleniowca ma szansę się rozwinąć i chce to wykorzystać.


Na tym transferze beniaminek Nice PLŻ kończy budowę trzonu drużyny na sezon 2015. Skład MDM Komputery przedstawia się imponująco. Trener Marek Cieślak będzie miał do dyspozycji uznane nazwiska: Rune Holta, Scott Nicholls, Nicklas Porsing, Mikkel Michelsen, Michał Szczepaniak, Mateusz Szczepaniak, Mateusz Borowicz, Oskar Ajtner-Gollob, Norbert KrakowiakKonrad Matuszewski. Choć oficjalnie nikt w Ostrowie o tym nie mówi, przez środowisko żużlowe to własnie beniaminek Nice PLŻ uchodzi za jednego z faworytów przyszłego sezonu.