4. Koszykówka
  5. Stal gra dalej!

Stal gra dalej!

13/05/2012 11:38  |  Hubert Błaszczyk

Koszykarze BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski przedłużyli swoje szanse na awans do pierwszej ligi. W sobotni wieczór pokonali w trzecim spotkaniu finału play-off Śląsk Wrocław 78:65. Kolejny pojedynek odbędzie się już w niedziele o godzinie 18:30.

Zawodnicy Śląska przyjechali do Ostrowa Wielkopolskiego z jasnym celem. Po dwóch meczach wrocławianie prowadzili w serii do trzech zwycięstw 2:0 i do awansu do pierwszej ligi potrzebowali jednego zwycięstwa. Od początku meczu na parkiecie dominowali jednak koszykarzy Stali. Bardzo dobrze współpracowali ze sobą obwodowi - Marcin DymałaMariusz Matczak. Ten drugi rozgrywał jedno ze swoich lepszych spotkań w barwach ostrowskiego zespołu.

Po pierwszej kwarcie podopieczni Mikołaja Czai prowadzili 21:10, lecz druga część przyniosła zmniejszenie tej przewagi. Śląsk dogonił ostrowian na cztery punkty, głównie za sprawą dobrej obrony. Po przerwie ostrowska lokomotywa napędzana przez Marcina Dymałę ponownie odjechała Śląskowi. W kluczowym momencie dwie trójki trafił Marcin Kałowski, a cenne punkty dorzucili również Łukasz OlejnikTomasz Cielebąk. W zasadzie na pięć minut przed końcem było już po meczu, bo wrocławianie nie trafiali prostych rzutów.

Po pierwszym spotkaniu w Ostrowie Wielkopolskim Śląsk prowadzi 2:1. Stal by dalej być w grze musi ponownie wygrać w niedziele. W przypadku wygranej wrocławian, to oni awansują do pierwszej ligi, a ostrowianie zagrają w turnieju barażowym. Początek niedzielnego pojedynku zaplanowano na godzinę 18:30.

BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. - Śląsk Wrocław 78:65 (21:10, 16:23, 20:15, 21:17)
Stal: Dymała 17, Matczak 17, Kałowski 13, Dryjański 13, Cielebąk 9, Olejnik 7, Zębski 2, M.Spała 0, K.Spała 0, Radzik 0.
Śląsk: Łopatka 11, Glapiński 10, Hyży 8, Bodziński 8, Grygiel 7, Mroczek-Truskowki 6, N.Kulon 4, Leszczyński 4, M.Kulon 3, Kowalski 2, Płatek 2, Raczek 0.