1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Dwóch mężczyzn straciło prawo jazdy

Dwóch mężczyzn straciło prawo jazdy

25/11/2014 19:12  |  Dawid Bilski
Dwóch mężczyzn straciło prawo jazdy
fot. Wojciech Tarchalski
Spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości oraz potrącenie pieszego na przejściu, to przyczyny w wyniku których kierowcom zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania. Powyższe zdarzenia miały miejsce w poniedziałek na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.


Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 16:00 na ul. Partyzanckiej. Kierujący seatem Toledo, 22-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych potracił 59-letnią kobietę. Na szczęście skończyło się na niegroźnych potłuczeniach. Kierowca był trzeźwy, ale za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Teraz jego sprawa trafi do sądu.


Kolejne w tym dniu zdarzenie miało miejsce około godziny 19:00 na skrzyżowaniu ulic Ledóchowskiego i Strzeleckiej. Kierowca osobowego peugeota, uderzył w tył samochodu marki BMW i odjechał. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, kilka ulic dalej zatrzymali sprawcę kolizji drogowej. Kierowca tłumaczył się, że odjechał bo myślał, że nic się nie stało.


Tymczasem policjanci ustalili, że powód zachowania kierowcy był zupełnie inny. Badanie wykazało, że w organizmie 69-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego znajduje się 0,8 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim