1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. 15-latek przyłapany na kradzieży tabletu

15-latek przyłapany na kradzieży tabletu

14/11/2014 16:13  |  Dawid Bilski
15-latek przyłapany na kradzieży tabletu
fot. Wojciech Tarchalski
 Policjanci z Wydziału Prewencji ostrowskiej komendy zatrzymali 15-latka, który w jednym z marketów skradł tablet. Chłopak zdołał uciec pracownikowi ochrony, ale kilkanaście minut później został zatrzymany przez patrol policji. Teraz jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.


Liczba „13" uważana jest przez wielu za pechową. Prawdopodobnie zdania w tym zakresie nie zmieni 15-latek, który wczoraj czyli 13 listopada, został przyłapany na kradzieży w sklepie. Podejrzane zachowanie młodego chłopaka zauważył pracownik ochrony. Kiedy nastolatek chciał wyjść ze sklepu, został poproszony o pokazanie zawartości plecaka. Okazało się, że miał w nim tablet.


Chłopak długo nie namyślając się, pozostawił plecak i uciekł ze sklepu. Pracownik ochrony powiadomił policję, przekazując rysopis sprawcy kradzieży. Kilkanaście minut później, na pobliskim osiedlu pomiędzy blokami, patrol policji zatrzymał podejrzanego o kradzież chłopaka.


Okazał się nim 15-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Nieletni przyznał się do kradzieży. Jego sprawą zajmie się teraz Sąd Rodzinny.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim