1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Transferowe spekulacje. Kto trafi do beniaminka PLŻ?

Transferowe spekulacje. Kto trafi do beniaminka PLŻ?

05/11/2014 10:27  |  EA
Transferowe spekulacje. Kto trafi do beniaminka PLŻ?
fot. Wojciech Tarchalski

Łatwiej wymienić nazwisko żużlowca, który nie jest przymierzany do składu drużyny MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia niż tych, którzy są w kręgu zainteresowań włodarzy ostrowskiego klubu. Prawda jest jednak taka, że oferty ci sami żużlowcy przesyłają prawie do wszystkich polskich klubów. Beniaminek PLŻ stara się zmontować ciekawy skład, który ma poprowadzić trener Marek Cieślak. Oficjalnie tego jeszcze w klubie nikt nie potwierdza, ale po rozwiązaniu umowy w Unii Tarnów, Cieślak skłania się ku pracy w Ostrowie.


Marek Cieślak to najbardziej utytułowany polski trener żużlowy. Dwukrotnie odznaczany Orderem Odrodzenia Polski. Pięć razy wygrywał z reprezentacją Polski Drużynowy Puchar Świata. Cztery razy zdobywał jako trener Drużynowe Mistrzostwo Polski. - Ostrów? A dlaczego nie? Pierwsza liga to też żużel, też jeżdżą w lewo. Byłoby to nowe, ciekawe wyzwanie - przyznaje Marek Cieślak.


W ŻKS Ostrovia tych rewelacji jeszcze nikt nie potwierdza. Wiadomo jednak, że obie strony są już po słowie i kwestią czasu jest parafowanie umowy. Ma to ponoć nastąpić na specjalnej konferencji prasowej 12 listopada. Przypomnijmy,  że przecież nie kto inny, tylko Marek Cieślak pomagał przygotowywać tor na powtórzony finałowy mecz ze Speedway Instal Wandą Kraków. Efekt był piorunujący. Ostrowscy żużlowcy "fruwali" wręcz na takiej nawierzchni, wykręcając rewelacyjne czasy.


A teraz kilka słów o potencjalnych transferach. Między bajki włożyć trzeba takie nazwiska jak Tomasz Gollob, Grzegorz Walasek czy nawet Tomasz Jędrzejak. "Ogór" może i wróci do Ostrowa, ale najpierw musi wypełnić kontrakt w Sparcie Wrocław. Realne jest zakontraktowanie jednego lub obu braci Szczepaniaków.


Największym hitem transferowym ma być pozyskanie Rune Holty. Norweg z polskim paszportem do młodzieniaszków już nie należy, ale na torach zaplecza ekstraligi powinien brylować. Być może zostanie w Ostrowie obrana opcja Duńska. Nicklasa Porsinga już mamy, a do niego dołączyć może ktoś z tercetu Leon Madsen, Nicolai Klindt lub Mikkel Michelsen.


I na koniec parę słów o juniorach, bo to kwestia być może najistotniejsza w tej całej układance. Są ponoć szanse i to duże na pozostanie w Ostrowie Maksyma Drabika. W lipcu w lidze będzie mógł startować wychowanek, Norbert Krakowiak. Zarząd ostrowskiego klubu rozglądał się jeszcze za jednym z juniorów. Na celowniku był Mateusz Borowicz, a ostatnio - po pojawieniu się informacji o potencjalnym zatrudnieniu w Ostrowie Marka Cieślaka - w klubie z południowej Wielkopolski chętnie jeździłby zielonogórzanin, Alex Zgardziński.