4. Piłka nożna
  5. Ostrovia 1909 o krok od sensacji

Ostrovia 1909 o krok od sensacji

30/10/2014 00:33  |  Dawid Bilski

Szczęście tym razem nie sprzyjało lepszym - mowa o piłkarzach Ostrovii 1909, którzy byli o krok wyeliminowania z rozgrywek Pucharu Polski drużynę Cracovii Kraków.

Biało-czerwoni jak równy walczyli na murawie Stadionu Miejskiego z ekstra ligowcem. Na trybunach wspierało ich ponad 6 tysięcy widzów. Pierwsi do siatki w doliczonym czasie pierwszej części meczu trafili goście. W 71 minucie do remisu doprowadził Damian Czech uderzając piłkę głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Damiana Czecha. Ostrowianie poczuli przysłowiowy wiatr w żaglach. Brakowało im jednak precyzji i szczęścia. Michał Giecz główkował w słupek, a niedługo później Kempiński spudłował na pustą bramkę obijając poprzeczkę. Po 90 minutach mieliśmy remis 1:1. W dogrywce w 98 minucie bramkę dającą awans Cracovii strzelił Dariusz Zjawiński.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Cracovia 1:2 (0:1, 1:1, 1:2)
0:1 - Bartosz Kapustka 45+1'
1:1 - Damian Czech 71'
1:2 - Dariusz Zjawiński 98'

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.: Karol Szymański - Damian Błaszczyk, Damian Czech, Dariusz Reyer, Kamil Krawczyk, Marek Szymanowski (111' Damian Izydorski), Konrad Rusek (106' Kamil Kucharski), Błażej Cyfert (107' Maciej Sipurzyński), Daniel Kaczmarek, Michał Giecz, Tomasz Kempiński.