1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Młody ostrzeszowianin okradał sklepy w Ostrowie

Młody ostrzeszowianin okradał sklepy w Ostrowie

22/10/2014 14:33  |  Dawid Bilski
Młody ostrzeszowianin okradał sklepy w Ostrowie
Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy ustalili sprawcę kradzieży telefonu z jednego z ostrowskich marketów. Przedmiotem kradzieży był tzw. telefon demonstracyjny wartości prawie tysiąca złotych. Mężczyźnie za ten czyn grozi do 5 lat więzienia.


Sklepy prowadzące sprzedaż telefonów komórkowych, posiadają na wystawach tzw. telefony demonstracyjne. Takie rozwiązanie jest sporym udogodnieniem dla klienta, który może szybko zapoznać się osobiście z funkcjami niemal każdego modelu telefonu. Taki właśnie telefon, wartości prawie tysiąca złotych, padł łupem złodzieja w jednym z ostrowskich marketów.


Prowadzone przez kryminalnych czynności w tej sprawie, bardzo szybko pozwoliły im na ustalenie sprawcy. Złodziejem okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Mężczyzna ten wielokrotnie dokonywał kradzieży na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i  był zatrzymywany przez policjantów.


Tym razem jego zatrzymanie nie było konieczne, gdyż 21-latek od kilku dni przebywa w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim, w związku z popełnionymi wcześniej przestępstwami. Teraz do jego bogatej kartoteki dojdzie mu kolejny czyn, za który kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim