1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Duże zainteresowanie 52. Biegiem Republiki Ostrowskiej

Duże zainteresowanie 52. Biegiem Republiki Ostrowskiej

08/10/2014 10:59  |  Dawid Bilski
Duże zainteresowanie 52. Biegiem Republiki Ostrowskiej
fot. Dawid Bilski

Już ponad 700 zawodniczek i zawodników widniej na liście startowej 52. Biegu Republiki Ostrowskiej. Limit ustalony przez organizatora wynosi 800 osób. Impreza odbędzie się w niedzielę, 26 października.


Zapisy przyjmowane są do 16 października za pośrednictwem strony www.biegostrow.pl
Impreza odbędzie się w niedzielę, 26 października. O godzinie 10:00 rozpoczną się biegi młodzieżowe, a w samo południe zawodnicy wyruszą na atestowaną trasę biegu głównego, liczącą dwie pętle po 5 km każda.

Każdy, kto ukończy 52. Bieg Republiki Ostrowskiej otrzyma pamiątkowy medal. W tym roku nawiązuje on do 300 lat relokacji Ostrowa Wielkopolskiego.


Każdego roku organizatorzy przygotowują inny, oryginalny medal na sztandarowy bieg w Ostrowie Wielkopolskim. W przeszłości pojawiały się już na nim najbardziej znane budynki Ostrowa Wielkopolskiego, był też specjalny jubileuszowy medal na 50. Bieg. Od poprzedniego roku, gdy zmieniono nazwę na Bieg Republiki Ostrowskiej na medalu widnieje Orzeł Republiki Ostrowskiej z hasłem „Tu rodziła się niepodległość”. Druga strona medalu nawiązuje do jubileuszu 300 – lecia relokacji Ostrowa Wielkopolskiego.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim

Galeria

  • Duże zainteresowanie 52. Biegiem Republiki Ostrowskiej
    1 zdjęć
    +