1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Nielegalnie pobierali prąd

Nielegalnie pobierali prąd

06/10/2014 14:21  |  Dawid Bilski
Nielegalnie pobierali prąd
fot. Wojciech Tarchalski

Trzech mieszkańców powiatu ostrowskiego korzystało z energii elektrycznej nie płacąc rachunków za jej zużycie. Mówimy o nielegalnym poborze energii elektrycznej, co stanowi już przestępstwo. Za nielegalny pobór energii, który jest niczym innym jak kradzieżą, mężczyznom grozi do 5 lat więzienia


Policjanci i pracownicy zakładu energetycznego często ujawniają przypadki nielegalnego poboru energii elektrycznej. To nielegalne zjawisko nasila się zwłaszcza w okresie jesienno -zimowym z uwagi na sezon grzewczy. Kilka dni temu na gorącym uczynku wpadło trzech mieszkańców powiatu ostrowskiego. Wykonując tzw. obejście licznika, nielegalnie pobierali energię elektryczną. Korzystanie z prądu „na lewo" jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności. Dotkliwa może być również kara nakładana przez ponoszący z tego tytułu straty zakład energetyczny.


Każdy z nas codziennie korzysta z wielu udogodnień i dostępnych dóbr. Jednym z takich dóbr jest na pewno dostęp do elektryczności. Zatem nie podchodźmy lekceważąco do obowiązku uiszczania opłat za jej zużycie. Nielegalny pobór energii elektrycznej stanowi przestępstwo.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)