1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Awaria światła przerwała finał

Awaria światła przerwała finał

06/10/2014 08:34  |  EA
Awaria światła przerwała finał

Awaria sztucznego oświetlenia na drugim wirażu Stadionu Miejskiego w Ostrowie przerwała po szóstym wyścigu rewanżowy finał PLŻ2 pomiędzy MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia a Speedway Wandą Instal Kraków. Do tego momentu ostrowianie prowadzili 21:15.


Gospodarze idealnie rozpoczęli mecz od dwóch podwójnych zwycięstw. W trzecim biegu również zanosiło się na dublet, ale najpierw Alesa Drymla wyprzedził Kenneth Hansen, a później bezpardonowo Czecha zaatakował Oliver Allen. Sędzia Jerzy Najwer wykluczył Brytyjczyka z powtórki, ale nie dał mu nawet ostrzeżenia. Dryml początkowo zwijał się z bólu, bo w upadku pokiereszował nogę. Czech jednak pojawił się w drugim podejściu do biegu trzeciego. W powtórce Hansen spasował się już lepiej i pokonał reprezentantów gospodarzy.


W biegu czwartym defekt na trzeci miejscu zanotował Marcin Wawrzyniak. Przed piątym nastąpił dramat Alesa Drymla, który zasłabł w parku maszyn. Na torze pojawiła się karetka, która odwiozła Czecha do szpitala. Stamtąd później na własne życzenie Ales Dryml się wypisał i jeszcze w trakcie meczu pojawił się ponownie na stadionie.


Pech gospodarzy trwał jednak w najlepsze. W piątym wyścigu Maksym Drabik zanotował defekt na trzecim miejscu, a w szóstym 16-latek ponownie na ostatnim wirażu musiał zjechać z toru na skutek zerwanego łańcuszka sprzęgłowego. - Trafiłem chyba na wadliwą serię. Mieliśmy nowe łańcuszki, które paliły się i strzelały. Mam nadzieję, że w powtórce tego meczu będzie już lepiej - mówił Maksym Drabik.


Po szóstym wyścigu na części stadionu zgasło światło. Krakowianie oczywiście podejrzewali spisek gospodarzy. - Wiem, co się stało, ale nie chcę tego komentować - rzucił tajemniczo Michał Widera. - Zobaczymy, jak GKSŻ rozpatrzy tę sprawę. Będziemy rozmawiać jeszcze z władzami naszego klubu o tym, czy przyjedziemy na ewentualną powtórkę. To są przecież spore koszty dla naszego klubu. Nie wiem, co się stało. Słyszałem tylko, że awaria prądu jest dosyć poważna - dodał Michał Finfa, menedżer Wandy. - Przecież my też ponieśliśmy ogromne koszty tego meczu. Awaria jest rozległa i nie dotyczy tylko stadionu - ripostował Mirosław Wodniczak.


Sędzia Jerzy Najwer po przerwie trwającej 1 godzinę i 22 minuty zdecydował się przerwać mecz. Dalsze decyzje odnośnie rewanżowego finału będzie podejmowała Główna Komisja Sportu Żużlowego. Obecny w Ostrowie jej członek, Łukasz Szmit nie chciał komentować na gorąco zaistniałej sytuacji.


MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia 21:
9. Nicklas Porsing - 3 (3)
10. Kamil Brzozowski - 2+1 (2*)
11. Ales Dryml - 1 (1)
12. David Ruud - 5 (2,3)
13. Peter Karlsson - 5 (3,2)
14. Marcin Wawrzyniak - 2+1 (2*,d)
15. Maksym Drabik - 3 (3,d,d)
Speedway Wanda Instal Kraków 15:
1. Rene Bach - 3 (1,2)
2. Daniel Pytel - 1 (0,1)
3. Oliver Allen - 1 (w,1)
4. Kenneth Hansen - 6 (3,3)
5. Karol Baran - 2 (2)
6. Daniel Kaczmarek - 1 (1)
7. Dawid Krzyżanowski - 1 (0,1)
Bieg po biegu:
1. Porsing, Brzozowski, Bach, Pytel 5:1
2. Drabik, Wawrzyniak, Kaczmarek, Krzyżanowski 5:1 (10:2)
3. Hansen, Ruud, Dryml, Allen (w) 3:3 (13:5)
4. Karlsson, Baran, Krzyżanowski, Wawrzyniak (d/3) 3:3 (16:8)
5. Ruud, Bach, Pytel, Drabik (d/3) 3:3 (19:11)
6. Hansen, Karlsson, Allen, Drabik (d/1) 2:4 (21:15)
wyniki za www.sportowefakty.pl