1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. W Lublinie z żużlowcami wygrała pogoda. Powtórka 10 czerwca

W Lublinie z żużlowcami wygrała pogoda. Powtórka 10 czerwca

07/05/2012 15:42  |  Hubert Błaszczyk
W Lublinie z żużlowcami wygrała pogoda. Powtórka 10 czerwca
fot. Marcin Chabierski

Rzęsiste opady deszczu storpedowały niedzielny mecz pierwszej ligi pomiędzy Lubelskim Węglem KMŻ Lublin a Żużlowym Klubem Sportowym Ostrovia. Zawodnikom obu drużyn udało się odjechać tylko jeden bieg, który zakończył się zwycięstwem 4:2 gospodarzy. Wyznaczono już nowy termin spotkania czwartej kolejki. Do Lublina Ostrovia wybierze się po raz kolejny 10 czerwca.


Problemy rozpoczęły się już od niedzielnego poranka, kiedy okazało się, że nieznani sprawcy pocięli bandy na drugim łuku lubelskiego owalu. Włodarze Lubelskiego Węgla musieli szybko sprowadzać dmuchane bandy z Krosna. Jak się później okazało nie działały one idealnie, ale umożliwiały przeprowadzenie zawodów.


Tor nie był w najlepszym stanie już od pierwszego wyścigu, w którym z nawierzchnią toru zapoznał się Marcin Nowak. Niebezpieczniejszy upadek zanotował w drugiej gonitwie Ronnie Jamroży, dla którego zabrakło miejsca na pierwszym łuku. Krajowy lider Ostrovii musiał udać się na prześwietlenie do szpitala. Na szczęście okazało się, że rawiczanin jest tylko silnie potłuczony. Najgorszy scenariusz zakładał, iż doszło do pęknięcia obojczyka. Po drugim wyścigu nad Lublinem mocno się rozpadało. Opady nie ustawały przez dłuższy czas i sędzia zawodów podjął decyzję o odwołaniu spotkania.