1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Nielegalna uprawy na działce

Nielegalna uprawy na działce

12/09/2014 14:51  |  Dawid Bilski
Nielegalna uprawy na działce
fot. Wojciech Tarchalski

Policjanci ostrowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 41-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, w związku z posiadaniem środków odurzających.


Zatrzymany mężczyzna nie tylko posiadał narkotyki, ale również uprawiał kilka krzewów konopi. Za te przestępstwa może mu grozić do 3 lat więzienia.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim, prowadząc rozpoznanie lokalnego środowiska związanego z przestępczością narkotykową, wpadli na ślad mężczyzny zajmującego się tym nielegalnym procederem.


Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się. Mężczyzna, zaskoczony nagłą „wizytą" policjantów, został zatrzymany na gorącym uczynku. Policjanci już po wejściu do mieszkania, zwrócili uwagę na charakterystyczny zapach, odpowiadający marihuanie. Podczas przeszukania znaleźli zielony susz, który po przeprowadzonym badaniu testerem okazał się marihuaną. Kryminalni zabezpieczyli w mieszkaniu prawie 18 gramów tego narkotyku.


To jednak nie wszystko. Policjanci przeszukali również altanę znajdującą się na terenie ogródków działkowych. W pomieszczeniu altany, w specjalnie przygotowanym do tego celu namiocie, mężczyzna uprawiał kilka krzewów konopi indyjskich. Pozostałości po krzewach w kilku innych doniczkach świadczyły, że 41-latek już wcześniej zbierał plony swojej uprawy.


Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty posiadania i uprawy środków odurzających, za co może mu grozić do 3 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim