1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Srebrny medal Pucharu Świata dla trenera Kick-Boxing Club Raszków

Srebrny medal Pucharu Świata dla trenera Kick-Boxing Club Raszków

06/05/2012 00:02
Srebrny medal Pucharu Świata dla trenera Kick-Boxing Club Raszków
fot. Kick-Boxing Club Raszków

Ze srebrnym medalem wrócił Radosław Radomski z zawodów Pucharu Świata Seniorów w Kickboxingu. Turniej odbył się w austriackim Innsbrucku w dniach 19-22 kwietnia 2012, a na jego starcie stanęły reprezentacje z 30 krajów z całego świata.

Pomimo tego, iż Radek rywalizuje przeważnie w formule full-contact, to w Austrii wziął udział również w rywalizacji K-1 i to w niej osiągnął duży sukces. Trener Kick-Boxing Club Raszków rywalizował w wadze -71kg. "Troche odbiegałem warunkami fizycznymi od moich rywali, ale nie chciałem zbijać wagi by nie czuć się osłabiony".


Awans do finału podopiecznemu Jerzego Radomskiego dały zwycięstwa punktowe nad reprezentantami Szwajcarii i Niemiec. W finale zaś Radek zmierzył się z zawodnikiem z Mołdawii. Po wyrównanej walce, której losy toczyły się do samego końca, po werdykcie punktowym puchar powędrował do Alexandru Prepelity.


"Szansa na zwycięstwo była bardzo duża, walka finałowa była bardzo twarda i zacięta, w której Radek czuł się bardzo dobrze. Rywal kopał i uderzał bardzo silnie, ale Radek dobrze kontrował, a jego niskie kopnięcia często dochodziły do celu. Myślę, że na werdykcie i minimalnej porażce zaważyły ostatnie chwile walki, gdzie po trafieniu kolanem w brzuch, Radek trochę cofnął się do defensywy. Jest mały niedosyt bo było blisko zwycięstwa, ale cieszymy się z wyniku jaki uzyskaliśmy ". - powiedział Jerzy Radomski.
 

Reprezentanci Polski w formule K-1 zdobyli 1 złoty i 2 srebrne medale.
 

Przed reprezentantami Kick-Boxing Club Raszków teraz eliminacje do Mistrzostw Polski juniorów formuł light-contact oraz full-contact. Zapraszamy na treningi wszystkich chętnych we wtorki i czwartki na treningi o godz 19:45 do sali szkoły podstawowej w Radłowie. Kontakt kbcraszkow@gmail.com

Źródło: Radosław Radomski, Kick-Boxing Club Raszków

Galeria

  • Srebrny medal Pucharu Świata dla trenera Kick-Boxing Club Raszków
    2 zdjęć Srebrny medal Pucharu Świata dla trenera Kick-Boxing Club Raszków
    +