Od 1 września br. będzie możliwy przejazd przez wiadukt Parkowy. Wiadukt - po generalnym remoncie -zostanie otwarty zarówno dla ruchu pojazdów, jak i pieszych.
Ruch pojazdów - samochodów i autobusów - będzie dwukierunkowy, przez całą jezdnię, natomiast chodnik zostanie otwarty tylko po jednej stronie.
- W związku z dużym natężeniem ruchu w rejonie Zębcowa oraz ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym, który zawsze zakłada wzmożony ruch zarówno pieszych, jak i pojazdów otwieramy wiadukt już 1 września. Pozwoliły nam na to warunki techniczne, jak i zgodne jest to z wymogami bezpieczeństwa - mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zakładu Dróg.
Prace remontowe nadal trwają na ulicy Armii Krajowej oraz po drugiej stronie chodnika na wiadukcie Parkowym. Zamonotwana zostanie także sygnalizacja świetlna u zbiegu ulic Parkowej i Mylnej. Wszystkie te prace zakończą się przed 30 października br.
Miejski Zakład Komunikacji S.A. informuje, że w związku z zakończeniem remontu wiaduktu w ciągu ul. Parkowej autobusy linii nr 14 oraz A wracają na swoje dotychczasowe trasy (przejazd przez wiadukt na ul. Parkowej).
Plac budowy przekazany został 4 marca br. Generalnym wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu jest firma Mosty Kujawy z miejscowości Smólniki koło Włocławka. Podwykonawcą robót drogowych jest Przedsiębiorstwo Drogowe Drogbud-Ostrów. Pierwotny termin zakładał zakończenie całości modernizacji wiaduktu Parkowego do końca października br.
- Dokładnie w 1994 roku - czyli 20 lat temu - była sporządzona pierwsza ekspertyza, która mówiła o złym stanie wiaduktu w ul. Parkowej. Obiekt mocno dostał w kość wskutek objazdów związanych z modernizacją wiaduktu odolanowskiego. Nie można było dłużej czekać z tą modernizacją. Dlatego zabiegaliśmy o współfinansowanie tej inwestycji przez program zewnętrzny - udało się pozyskać 50% dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wbrew pojawiającym się opiniom ruch - mimo zamknięcia dwóch wiaduktów w mieście - ruch odbywa się w miarę płynnie, oczywiście korków nie unikniemy, ale miasto nie stoi - tak jak to wieszczono - podkreśla Jarosław Urbaniak, Prezydent Ostrowa Wielkopolskie.
Całkowity koszt inwestycji to ponad 3 miliony złotych. W kosztach - oprócz dofinansowania z programu tzw. schetynówek - partycypuje również powiat ostrowski.
Zobacz także