1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Podsumowanie weekendu: 1 ofiara śmiertelna

Podsumowanie weekendu: 1 ofiara śmiertelna

18/08/2014 16:41  |  Dawid Bilski
Podsumowanie weekendu: 1 ofiara śmiertelna
fot. Wojciech Tarchalski

Sierpniowy długi weekend już za nami. Niestety tym razem na drogach powiatu ostrowskiego nie obyło się bez tragicznych zdarzeń. W dwóch wypadkach drogowych zginęła jedna osoba, jedna też została ranna.


Jak zawsze, kiedy pojawia się możliwość dłuższego wypoczynku, na drogach można zaobserwować większe natężenie ruchu pojazdów związanych z wyjazdami i powrotami. Zwiększa się wówczas zagrożenie, gdyż każdy chce jak najszybciej najpierw dojechać do miejsca wypoczynku, a po jego zakończeniu powrócić do domu.


W całym kraju w 348 wypadkach drogowych zginęły 32 osoby, a 441 zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 1437 nietrzeźwych kierowców. Nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego przez cały ten czas, czuwali również ostrowscy policjanci, kontrolując trzeźwość kierowców i reagując na każde popełnione wykroczenie.


Od czwartku 14 sierpnia, kiedy to rozpoczęły się pierwsze weekendowe wyjazdy, do chwili jego zakończenia czyli 17 sierpnia, na drogach powiatu ostrowskiego odnotowano 2 wypadki drogowe, w których śmierć poniosła jedna osoba, jedna też została ranna. Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce w nocy z 15 na 16 sierpnia w miejscowości Wierzbno. Z nieustalonych dotychczas przyczyn kierujący motocyklem kawasaki, 22-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, uderzył w przydrożne drzewo i poniósł śmierć na miejscu.


Ponadto policjanci odnotowali 25 kolizji drogowych. Nie obyło się także bez nietrzeźwych kierowców. W trakcie długiego weekendu ostrowscy policjanci zatrzymali 16 kierujących na „podwójnym gazie".

Te statystyki pokazują, że nadal mimo apeli, nie kierujemy się na drodze rozwagą i zdrowym rozsądkiem.

Policjanci dziękują wszystkim kierującym, którzy z odpowiedzialnością zachowywali się na drogach naszego powiatu i stosowali się do przepisów ruchu drogowego.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim