1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. W trakcie weekendu zatrzymano 13 nietrzeźwych kierowców

W trakcie weekendu zatrzymano 13 nietrzeźwych kierowców

11/08/2014 14:08  |  Dawid Bilski
W trakcie weekendu zatrzymano 13 nietrzeźwych kierowców
fot. Wojciech Tarchalski

Trzynastu nietrzeźwych kierujących zatrzymali ostrowscy policjanci w okresie minionego weekendu na drogach powiatu ostrowskiego. Rekordzista miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu.


Upały i weekend. Takie zestawienie powoduje, że wiele osób, nie idąc do pracy gasi swoje pragnienie nie tylko wodą mineralną, ale często zimnym piwem. Odbywają się weekendowe spotkania towarzyskie, kończące się w późnych godzinach nocnych lub nawet nad ranem. Niestety brakuje czasem odrobiny zastanowienia się nad swoim stanem psychofizycznym, wsiadając do samochodu w ciągu dnia lub po krótkim śnie, po nieprzespanej nocy. To zazwyczaj przyczyny przypadków kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości, które wciąż na polskich drogach się zdarzają.


Policjanci w każdy weekend zatrzymują podczas kontroli trzeźwości na drodze osoby, które zdecydowały się kierować pojazdem po wypiciu alkoholu. Ten weekend jednak znacząco wyróżnił się na tle niektórych poprzednich, gdyż takich przypadków policjanci odnotowali aż trzynaście. Zatrzymano nietrzeźwych kierujących samochodami, motocyklem, motorowerami i rowerami, a rekordzista miał w wydychanym powietrzu ponad dwa i pół promila alkoholu. Dwaj inni nieco poniżej dwóch i pół.Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim