1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Ukradł kamerę

Ukradł kamerę

06/08/2014 14:49  |  Dawid Bilski
Ukradł kamerę
fot. Wojciech Tarchalski

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali złodzieja kamery monitoringu. Złodziej wpadł w ręce policjantów po niespełna dwóch godzinach od kradzieży. Policjanci odzyskali skradzioną kamerę. Natomiast mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co może grozić mu kara do 5 lat więzienia.


30-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego po niespełna dwóch godzinach od kradzieży wpadł w ręce policjantów. Policjanci zwrócili uwagę na spacerującego w środku nocy mężczyznę. Po jego wylegitymowaniu oraz sprawdzeniu bagażu okazało się, że posiada on kradzioną kamerę monitoringu, którą, jak ustalili policjanci ukradł z budynku jednej z ostrowskich firm.


Złodziej przyznał się do kradzieży. Jak wyjaśniał policjantom, chodził po mieście bez celu i ukradł kamerę dla siebie. Zatrzymany 30-latek był już wcześniej notowany w policyjnych rejestrach za podobne przestępstwa.


Sprawca swoim przestępczym działaniem wyrządził szkody na 450 złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu 5 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim