1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. W obiektywie
  4. Bronisław Komorowski odwiedził Ostrów. O krok od tragedii!

Bronisław Komorowski odwiedził Ostrów. O krok od tragedii!

03/08/2014 18:38  |  Dawid Bilski
Bronisław Komorowski odwiedził Ostrów. O krok od tragedii!
fot. Dawid Bilski

Ostrów Wielkopolski był w niedzielę chyba najbezpieczniejszym miastem w Polsce. Wszystko za sprawą zaplanowanej na ten dzień wizyty prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wraz z małżonką


Na ulicach pojawiło się wiele patroli Straży Miejskiej, Policji i oczywiście pracowników Biura Ochrony Rządu. Bezpieczeństwo gościa było najważniejsze. Kilkadziesiąt minut przed jego przyjazdem do Forum Synagoga opróżniane były kosze na śmieci znajdujące się na ulicy Raszkowskiej. Zaproszeni do Forum Synagogi goście oraz przedstawiciele mediów byli kontrolowani przez pracowników BOR-u. Samo spotkanie trwało kilkadziesiąt minut. Po wyjściu na ulicy Raszkowskiej na Bronisława Komorowskiego czekał tłum ostrowian. Ci którzy mieli szczęście mogli chwilę porozmawiać z prezydentem i otrzymać jabłko.


Po przerwie na obiad prezydent RP przed godziną 16 zawitał na ostrowski rynek, gdzie ostrowianie mieli drugą tego dnia okazję stanąć z nim oko w oko. W tym samym czasie jego małżonka zwiedzała atrakcje nad zalewem Piaski-Szczygliczka. Prezydencka para następnie trafiła do ratusza, gdzie odbyło się spotkanie z rodzinami i partnerami programów Ostrowska Karta Rodziny 3+ oraz Karta Dużej Rodziny.


Na ostrowskim rynku omal nie doszło do tragedii. Kilka minut przed pojawieniem się Bronisława Komorowskiego zerwał się silny wiatr, który zrzucił z tarasu ratusza donice z kwiatami. W tym momencie na rynku znajdowały się setki ostrowian. Na całe szczęście nikt nie ucierpiał.

Fotorelacje