1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Młodzież w wieku od 10 do 15 lat dokonała kradzieży

Młodzież w wieku od 10 do 15 lat dokonała kradzieży

01/08/2014 11:24  |  Dawid Bilski
Młodzież w wieku od 10 do 15 lat dokonała kradzieży
fot. Wojciech Tarchalski

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich ostrowskiej komendy, zatrzymali czterech nieletnich, którzy okradli magazyn jednej z ostrowskich firm. Skradzione mienie policjanci odzyskali, a sprawą nieletnich zajmie się teraz sędzia rodzinny.


Okres wakacyjny najwyraźniej nie wszystkim wychodzi na dobre. Młodzi często wpadają na dziwne i nieodpowiedzialne pomysły, które nierzadko kończą się konfliktem z prawem.


Na jeden z takich pomysłów wpadła w połowie lipca czwórka kolegów. Postanowili wejść do magazynu jednej z ostrowskich firm i „rozglądnąć się za ciekawymi rzeczami. Jak postanowili tak uczynili. Cała czwórka weszła przez okno do magazynu, skąd skradli 10 ładowarek do modemów. Skradziony łup pozostawili na opuszczonej działce, jak stwierdzili do czasu aż sprawa przycichnie.


Jak się okazało sprawa nie przycichła, a wręcz odwrotnie. Wczoraj w mieszkaniach zaskoczonych nastolatków pojawili się policjanci. Cała czwórka mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego w wieku od 10 do 15 lat trafiła z rodzicami do Komendy Policji, gdzie przyznali się do kradzieży. Wskazali jednocześnie miejsce ukrycia ładowarek, które policjanci zabezpieczyli i zwrócili prawowitym właścicielom.

Nieletni ze swojego postępowania będą musieli teraz wytłumaczyć się przed sędzią rodzinnym.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim