1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. MDM Komputery ŻKS Ostrovia ma nowego juniora

MDM Komputery ŻKS Ostrovia ma nowego juniora

29/07/2014 15:36  |  EA
MDM Komputery ŻKS Ostrovia ma nowego juniora
fot. Wojciech Tarchalski

Spełniły się zapowiedzi działaczy ŻKS Ostrovia o wzmocnieniach drużyny na pozycji juniorskiej. W poniedziałek do ostrowskiego klubu wypożyczony został Maksym Drabik, wychowanek Włókniarza Częstochowa.


Maksym Drabik wielokrotnie już w tym roku ścigał się na torze w Ostrowie. Przyjeżdżał na treningi oraz sparingi, gościnnie występując w barwach MDM Komputery ŻKS Ostrovia. Zarząd ostrowskiego klubu już wówczas zachwycał się nienaganną sylwetką utalentowanego młokosa, który na motocyklu do złudzenia przypomina swojego ojca, Sławomira Drabika.


16-latek do tej pory nie miał okazji startować w Enea Ekstralidze, wszak Włókniarz Częstochowa ma bardzo dobrych juniorów i ciężko byłoby się przepić Drabikowi do podstawowego składu zespołu. Jako gość reprezentował barwy Orła Łódź. W Nice Polskiej Lidze Żużlowej wystąpił w 7 meczach, 23 biegach, osiągając przeciętną nieco ponad 1 punkt na bieg. - W drugiej lidze powinien był jeszcze skuteczniejszy. Wreszcie będziemy mieli konkurencję na pozycjach juniorów, co powinno podnieść poziom naszych młodzieżowców. Maksym zadebiutować będzie mógł już 3 sierpnia podczas prestiżowego dla nas meczu w Krakowie - podkreśla Mirosław Wodniczak.


To bardzo ważny ruch transferowy ostrowskiego klubu, który zapowiadał, że przed decydującą fazą sezonu będzie chciał wzmocnić się dobrze rokującym juniorów. Być może na wypożyczeniu Maksyma Drabika nie skończy się jeszcze wzmacnianie pozycji juniorów. Na razie jednak ostrowskich kibiców cieszyć powinna wiadomość, że w niedzielę 3 sierpnia o godzinie 16:00 w Krakowie barw MDM Komputery ŻKS Ostrovia bronić będzie już mógł Maksym Drabik.