1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Porsing z jedynką - Bellego z piątką - startują finały IMŚJ

Porsing z jedynką - Bellego z piątką - startują finały IMŚJ

17/07/2014 18:19  |  EA
Porsing z jedynką - Bellego z piątką - startują finały IMŚJ

Nicklas Porsing i David Bellego w sobotę w Lonigo rozpoczną rywalizację o tytuł mistrza świata juniorów w sezonie 2014. Duńczyk, który na co dzień reprezentuje barwy MDM Komputery ŻKS Ostrovia może zaliczać się do ścisłej czołówki, a z kolei Francuz przez wielu wymieniany jest jako kandydat na "czarnego konia" finałów.


Ostrowskich kibiców w tym sezonie rywalizacja w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów powinna interesować przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, startuje w nich dwóch reprezentantów MDM Komputery ŻKS Ostrovia, czyli Nicklas PorsingDavid Bellego. Po drugie, jeden z finałów odbędzie się na Stadionie Miejskim w Ostrowie. Będzie to dokładnie 2. finał IMŚJ, który zaplanowano na 17 sierpnia.


Przygotowania do ostrowskiej imprezy, do której pozostał miesiąc już trwają. Organizatorzy ustalili już także ceny biletów. Najtańszy bilet ulgowy kosztuje 20 złotych. Normalny wyceniono na 25 złotych, a za wejściówkę na trybunę główną trzeba zapłacić 40 złotych. - Chcemy, aby stadion wypełnił się tak licznie jak 1 maja. Wierzymy, że nasi fani nas nie zawiodą. Dobra frekwencja to zastrzyk finansowy dla klubu - podkreśla Mirosław Wodniczak.


Wśród faworytów do tytułu mistrza świata juniorów wymienia się przede wszystkim Piotra PawlickiegoMikkela Becha Jensena. Niektórzy wspominają też o Mikkelu Michelsenie. Równie dobrze o złoto może powalczyć Kacper Gomólski. - Nasi zawodnicy nie są bez szans. Moim zdaniem powinni oni uplasować się w czołowej ósemce. Porsing może nawet powalczyć o jeszcze lepszą lokatę. Zgadzam się z opiniami, że Bellego ma szansę być „czarnym koniem” finałów, szczególnie tego, który odbędzie się w Ostrowie - dodaje trener Grzegorz Dzikowski.


Pierwszy finał IMŚJ już w sobotę o godzinie 21:00 na torze w Lonigo. 17 sierpnia najlepsi juniorzy świata zawitają do Ostrowa, a medale rozdane zostaną po trzecim finale 4 października w Pardubicach.


Lista startowa 1. Finału IMŚJ w Lonigo:
1. Nicklas Porsing (Dania)
2. Fredrik Engman (Szwecja)
3. Gino Manzares (USA)
4. Nicolas Vicentin (Włochy)
5. David Bellego (Francja)
6. Szymon Woźniak (Polska)
7. Piotr Pawlicki (Polska)
8. Nikolaj B. Jakobsen (Dania)
9. Jacob Thorssell (Szwecja)
10. Jonas B. Andersen (Dania)
11. Kacper Gomólski (Polska)
12. Mikkel Michelsen (Dania)
13. Lasse Bjerre (Dania)
14. Vaclav Milik (Czechy)
15. Mikkel Bech (Dania)
16. Krystian Pieszczek (Polska)
R1. Michele Paco Castagna (Włochy)
R2. Giorgio Trentin (Włochy)