1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Poszukiwany za napad na policjanta zatrzymany

Poszukiwany za napad na policjanta zatrzymany

14/07/2014 15:36  |  Dawid Bilski
Poszukiwany za napad na policjanta zatrzymany
fot. Wojciech Tarchalski

Mężczyzna, który na początku lipca tego roku w Antoninie zranił będącego na służbie policjanta, został zatrzymany przez policjantów na terenie województwa dolnośląskiego. Sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu w Ostrowie Wielkopolskim.


Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 4 lipca tego roku. Policjant z Posterunku Policji w Przygodzicach, w trakcie kontroli nieczynnego terenu przy ośrodku wypoczynkowym w Antoninie, próbował ustalić dane osobowe przebywającego w jednym z opuszczonych domków mężczyzny. W pewnym momencie mężczyzna zaatakował policjanta, raniąc go ostrym narzędziem w przedramię, a następnie zbiegł. Policjant trafił do szpitala, ale na szczęście odniesiona rana nie zagrażała jego życiu.


Chwilę po zdarzeniu rozpoczęła się zakrojona na szeroką skalę akcja poszukiwawcza, która nie przyniosła rezultatów.


Równocześnie intensywne czynności prowadzili policjanci z pionu kryminalnego ostrowskiej Komendy. Zbierane informacje, analiza środowiska przestępczego, już po kilku godzinach pozwoliły na dokonanie pierwszych istotnych ustaleń. Sprawa była o tyle trudna, że sprawca nie pochodził z terenu nie tylko powiatu ostrowskiego ale także i naszego województwa. Pomimo tego kryminalni z każdą godziną zbliżali się do jego zatrzymania. Policjanci wytypowali kilka miejsc, w których poszukiwany mężczyzna mógł się ukrywać. Informacje w tym zakresie zostały przekazane do weryfikacji policjantom m.in. z województwa dolnośląskiego.


Przekazane przez ostrowskich policjantów informacje doprowadziły ostatecznie do zatrzymania dzisiaj na terenie jednej z miejscowości województwa dolnośląskiego poszukiwanego mężczyzny. 48-latek był kompletnie zaskoczony. Zatrzymany mężczyzna w policyjnym konwoju został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim