1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Szybowcowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Michałkowie

Szybowcowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Michałkowie

03/07/2014 10:50  |  Dawid Bilski
Szybowcowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Michałkowie

106 zawodników do tej pory zgłosiło się do organizowanych na lotnisku w Michałkowie imprez szybowcowych. - Lista uczestników jest cały czas otwarta - mówi Tadeusz Malarczyk, prezes Aeroklubu Ostrowskiego. XXI Szybowcowe Mistrzostwa Polski Kobiet, Regionalne Zawody Szybowcowe o Puchar Prezydenta Ostrowa oraz I Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie 18 metrowej odbędą się od 11 do 20 lipca 2014 roku.


Podobnie jak w latach ubiegłych do Michałkowa przyjadą szybownicy z całej Polski.

- Rejestracja zawodników trwa do 11 lipca. Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, rywalizacja rozpocznie się już 12 lipca 2014 roku - mówi Tadeusz Malarczyk, prezes Aeroklubu Ostrowskiego.


- Zawody szybowcowe w Michałkowie cieszą się od wielu lat ogromną popularnością i sympatią wśród pilotów szybowcowych. To ich prawdziwe święto. Mam nadzieję, że podczas tegorocznych zawodów pogoda nie pokrzyżuje planów i zawodnikom i organizatorom i będzie można rozegrać jak najwięcej przelotów. To kolejna impreza, obok festynu „Lotnisko Bliżej Miasta”, która przyciąga całe rzesze miłośników lotnictwa i nie tylko - mówi Prezydent Jarosław Urbaniak.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim