1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Kręć kilometry i pomóż wygrać stojaki na rowery

Kręć kilometry i pomóż wygrać stojaki na rowery

18/06/2014 12:38  |  Dawid Bilski
Kręć kilometry i pomóż wygrać stojaki na rowery

Wystartowała trzecia edycja akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”, czyli coroczna rywalizacja rowerowa Fundacji Allegro All For Planet. Dzięki niej do wygrania jest 100 nowych stojaków rowerowych. Ostrów Wielkopolski już sześć stojaków ma – to efekt udziału mieszkańców w pierwszej edycji akcji.


O tym, w których miastach staną kolejne stojaki uczestnicy akcji, a dokładniej przejechane przez nich na rowerach kilometry. Żeby wziąć udział w rywalizacji, wystarczy ściągnąć darmową aplikację mobilną „Kręć kilometry” (dostępna na systemy iOS i Android) i jeździć na rowerze. Przejechany przez uczestników dystans zapisywany jest na koncie wybranego województwa. W tych regionach, których mieszkańcy będą najbardziej aktywni w akcji, Fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi rowerowe. W całej Polsce jest już 851 kolorowych stojaków Fundacji, w 23 miastach. W tym roku pojawią się kolejne.


- W tej akcji każdy ma wpływ na to, na ile przyjazne rowerzystom będą polskie miasta. Wystarczy niewielki wysiłek i mobilizacja lokalnej społeczności, by nasze stojaki pojawiły się w danym miejscu. I jak pokazuje historia, nie ma znaczenia wielkość miasta, a tylko zaangażowanie jego mieszkańców- mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.


Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Rowerem do pracy”. Organizatorzy chcą namówić jak najwięcej osób, by zostawili samochody w garażu i przesiedli się na „dwa kółka”. Każdy przejechany kilometr to nie tylko lepsza kondycja i zdrowie, ale także szansa na nagrody indywidualne. Przez cały sezon będą się pojawiały kolejne wyzwania konkursowe, w których do wygrania będą między innymi zagraniczna wycieczka, rowery KROSS i smartfony HTC.


Rywalizacja potrwa do końca września, a szczegóły akcji można znaleźć na www.kreckilometry.pl

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim